Android Cihazlar için Bir Kickstarter Projesi: Mini MicroSD Okuyucu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonların sürekli gelişmesiyle arttırılan fonksiyonları neticesinde, kullanıcılar söz konusu cihazlarda daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Kimi üreticiler bu durumun üstesinden gelmek için dahili depolama birimi ve microSD kart desteği sunmaktadır. iPhone, Galaxy S4(+microSD) ve HTC One gibi 64GB’a kadar dahili depolama alanı sunan telefonlar, sahip oldukları geniş hafıza seçeneği ile kullanıcılar nezdinde kabul görmekte.

Andronova

MicroSD kart desteği sunmayan Nexus cihazlar ve Droid DNA gibi telefonlarda ise kısıtlı alan depolama alanı kullanıcılar tarafından fazlasıyla eleştirilmekte. Üreticilerin bu noktada kullanıcıları bulut hizmetlerine yönlendirdiklerine şahit oluyoruz ancak, gerek kullanım yaygınlığı ve sürekli mobil internet hizmetinin bulunamayacağı dikkate alındığında, kullanıcılar açısında en kolay yolun takılabilir bir hafıza kartı olduğu görülüyor.

Kickstarter üzerinden başlatılan yeni bir proje, depolama birimi sıkıntısı çeken kullanıcılar için önemli bir gelişmeyi gözler önüne seriyor. Andy ve Rich adlı iki kardeş tarafından geliştirilen projede mini MicroSD çalışmaları yürütülüyor. Proje için gerekli olan miktar 5.000 dolar ve şu ana kadar 344 destekçi tarafından 4.000 dolara yakın bir destek toplanmış durumda. Destek kampanyasının sona ermesine daha 28 gün var ve projeyi geliştiren kardeşlerin gereken parayı rahatlıkla elde edeceğini ön görebiliriz.

media 16964

Android telefon ve tabletlerde kullanılacak mini microSD kart, cihazda yer alan microUSB girişine takılıyor ve 32GB’a kadar microSDHC desteği, 64GB’a kadar da microSDXC desteği sunuyor. Tabi bağlantının sağlanabilmesi için kullanılan cihazın OTG desteğine sahip olması gerekmektedir.

Galaxy S II, S III, Note, Note II, Motorola RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD, HTC One X+, Evo 4G LTE (Sprint) ve DROID DNA cihazlarına 1. sınıf destek sunuluyor. Söz konusu destek cihazın root’lu olması yeterli anlamına gelmektedir. Tabi geliştiricinin hazırlamış olduğu özel bir yazılımda (custom ROM)yeterli görünüyor. Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 7 ve Nexus 10’da ise 2. sınıf destek sunulacak. Bu da cihazın root yetkisine sahip olması ve Play Store’dan 3.parti yazılım desteği anlamına gelmektedir. Kindle Fire tabletin yer aldığı 3. sınıf destekte ise tabletin CyanogenMod gibi özel bir ROM’a sahip olması gerekir.

Mini microSD’nin temmuz ayı içerisinde bir anahtarlık ile 8$ ve üzeri bağış yapan kullanıcılara dağıtılması planlanıyor.

media 16965

kaynak: AndoridAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın