Android Desen Kilidi Hard Resetle ve Hard Resetsiz Açma

Andronova
3 Minimum Okuma

Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açmak için gerekli önerilerin çoğu eski telefon modelleri için geçerlidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlerleyen teknoloji sayesinde telefonlarda hızla gelişmektedir. Artık bilgisayar görevi gören akıllı telefonlar yaşamımızı her yönden kolay hale getirmeye başlamıştır. Her geçen gün yeni tasarım ve yeni sürümlerle karşımıza çıkan akıllı cihazlar bir o kadarda hassasiyet olup dokunmatik özelliğinden dolayı çabuk kilitlenme bozulma beyni karışma durumlarıyla fazlasıyla karşılanır. Samsung cihazlarında desen ekran kilidi seçeneği oldukça fazla mevcut olup insan bazen ne koyduğunu şaşırıyor ya da çocuklar bir kaç kez yanlış girince kilit için reset atılmadan açılamıyor.

Desen kilidini hard resetle açma yöntemini adım adım anlatacak olursak öncelikle cihazın şarj durumu %40 civarında olması tavsiye edilir tabi ki %10 da aynı işlem yapılabilir.

  • Cihaz kapalı durumdayken aynı anda ses açma – menü ve güç tuşuna 10 saniye kadar basılı tutulup,
  • Ekranda robot logosu çıkınca elinizi çekiniz,
  • Ekrana gelen wipe data/factory reset üzerine ses açma tuşu ile gelin güç düğmesine basılıp çekilecek,
  • İşlem tamamlanmış ise direk başa dönecek. Cihazda bulunan bütün veriler resimler videolar rehber her şey silinir. Hafıza kartında olanlar kalır.

Android cihazlarda hard reset atmayla ilgili resimli anlatım, Samsung Android telefonda hard reset yazımızı incelemeniz önerilir.

Android hard resetsiz açma

Buradaki bilgiler tarihlerine göre güncel olmadığını belirtmek istiyoruz. Yeni çoğu modellerde belki işinizi çözmeyebilir.

Yardımcı uygulamalarla işlem yapacaklar için bir uyarımız var. Yurt dışı telefonlarda imei atılarak işlem yapılan ürünlerde bu işlemlerden sonra atılan imei’ nin silindiğini görüyoruz. Sonrasında bazılarında uzun işlemler yapılması gerekiyor. Yasal olmayan yollarla yapılan işlemlerde bu sorunun çıkma olasılığı yüksek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açma 2016
Android Desen Kilidi Hard Resetle ve Hard Resetsiz Açma

Telefonun desen kilidi nasıl açılır?

İşlemlerin nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını anlamanız için hard reset adlı içeriğimize bakmanızı öneriyoruz.

Factory yazısının üzerine ses açma tuşuyla gelip güç düğmesine basılıp çekildikten sonra yapılan işlemlerden önce bazen ekrana gelen seçenlerden birini daha kullanmak gerekebiliyor.

Tablette açılış kilidini hard reset yapmadan yani telefonu sıfırlamadan açmak isteyenler için, bazı programlar internette yer almaktadır. Bu araçlar bazı marka modellerde işe yaramazken, ücretli yazılımlar %100 çözüm sunmazsa da iş görebiliyor.

Son başlığın ilk satırdaki öneri konuyu kesinlikle inceleyiniz. Net adımlarda yeni telefonların çoğunun aynı yolu izlediğini söyleyelim. Lakin Xiaomi için bu işlemlerde dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılan hesap bilgisine daha sonra ihtiyaç olacaktır.

Kilit açma programlarına dikkat

Eskiden formlarda yapılan paylaşımların bir kısmında virüs görülürdü. Normalde sisteme müdahale yapılan bir çok şey tehlikeli görülür. Yani tehdit olabilir de olmayabilir de. Bundan dolayı işlem yapılırken önemli güvenlik riski olan cihaz ve bilgisayarlarda işlem yapmayınız. İşlem yapıldıktan sonra işe yarar bir programla virüs taramasının yapılması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir