Android eelo nedir? Ne zaman indirmeye açılır?

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Linux geliştiricilerinden Duval, yeni bir Android sürümünü hazırlıyor. Bu sürümde Google bulunmamakta. Bağımsız sürüm olacak eelo 2018 ve 2019' da önemli gelişmelere neden olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android eelo nedir? Mandrake Linux geliştirici Duval’ in Android sistemine farklı bir bakış açısı katacağı yeni Android sürümü eelo’ yu tanıttı. Bu sürümde Google’ yer yok.

Android eelo, verilerin gizliliği ve kullanıcı güvenliğine önem veren bir sürüm olacak. Malum Google’ nin dışında bazı büyük şirketlerde bu sektörde yer almakta. Bunların neredeyse hepsi kulanıcılarını takip etmekte. 

Android eelo ilk olarak mobil akıllı cep telefonlarında gelecek. Daha sonra mobil ve bilgisayar sürümleri olacak. Yani yeni bir işletim sistemi doğuyor olabilir.

Duval, 3 yıl içerisinde neler yapılacağını açıkladı. İlk 2 yıl içerisinde bazı mobil cihazlarda ROM indirmeye başlanacak. 2. veya 2 yıl sonra PC eelo işletim sistemi OS çıkacak. 3. Yılda ise 2. sürümleri çıkacak. 

Şu an yeni sürüm için beta çalışmaları sürüyor. Bunun ilk meyvesi olarak BlissLauncher 2 çıktı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni Android sürümünün gelişimi için şimdiden fon arayışı başladı.

Android eelo sürümü beta çalışması başladı!

Android eelo nedir? Ne zaman indirmeye açılır?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir