Android geçmişi temizleme yolu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android cep telefonlarda ve tabletlerde arama geçmişini nasıl silineceği adımlarla anlattık. Daha önce de yayınladığımız haberimizde Google uygulama etkinliği detaylarını göstermiştik.

Ad imageAd image

Cep telefonları ve bilgisayarlar; hayatımızın her alanında sıkça yer alan en önemli teknolojik ürünlerin başında geliyor. Çünkü evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, okullarda birçok kişi tüm işlerini bilgisayar yardımıyla yapıyor. Aynı şekilde kullanılan cep telefonları da iletişimin en önemli parçası durumunda. Fakat diğer tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi, bu cihazlarında performansı bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor. 

Bunun için yapılması gerekenler; cihazı doğru ve dikkatli bir biçimde kullanmak, gerekli bakımlarını düzenli olarak yaptırmaktır. Türkiye de dahil olmak üzere dünyada en çok kullanılan arama motorlarının başında Google geliyor. Google’nin en önemli özelliklerinden birisi de yapılan tüm aramaları kaydetmesidir. Bu nedenle zaman zaman arama geçmişi bölümünde karşımıza onlarca hatta yüzlerce site ismi çıkabiliyor. 

Özellikle cep telefonlarında en çok kullanılan işletim sistemi türü Android işletim sistemidir. Android işletim sistemi; Google tarafından mobil cihazlar için geliştirilmiş olan, Linux tabanlı ücretsiz işletim sistemidir. Cep telefonlarında Android geçmişi temizlemenin yolu nedir?

Android geçmişi temizleme yolu

Ad imageAd image

Android geçmişi temizleme işlemi nasıl yapılır?

Cep telefonlarında ki Android geçmişi temizleme işlemi şu şekilde yapılır;

1) İlk önce kişisel Google hesabı kullanılarak cihaz üzerinde oturum açılır
2) Çıkan link üzerinden Google Web ve Uygulama Etkinliği sayfasına gidilir
3) Buradan silmek istenilen arama kayıtları seçilir ve üst bölümde ki sil tuşuna basılır
4) Bu sayede Google Arama Geçmişi temizle işlemi tamamlanmış olur.

Aşağıda ilişkili haberler bölümünde yer alan Google MyActivity arama kayıtları haberimizi incelemenizi öneririz.


Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 12:55

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe