Android güncellemeleri Google Play' de başladı

Android güncelleme Google Play üzerinden yapılması gündeme geldi. Google' un gerekli çalışmaları yaptığının bilgisine geçen ay ulaşmıştık. Peki telefon üreticileri izin verecek mi?

teknik destek

Android işletim sistemli telefonların güncellemesi Google Play Store üzerinden mi yapılacağı merak konusudur. Cihazınıza gelen güncellemeleri isterseniz tek tek isterseniz de toplu bir şekilde yapmanız mümkündür. Yapacağınız güncellemeler Android işletim sistemine gelen en yeni özellikleri kullanmanızı sağlar.

Android işletim sistemli cihazda toplu ve otomatik güncelleme geliyor. Uygulamaları ve oyunları cihaza yüklemeyi sağlayan Google Play’ e yeni bir işlev gelebilir.

Google’ un 1-2 ay önce gündeme getirdiği yeni çalışması Android cihazların yazılımlarını Google Play’ den yapılması. Bunu ortaya attı ama cihaz üreticilerin fikirleri ne henüz netlik kazanmadı.

Android Q Play Store güncellemesi

Google, ilk testini Android Q ile sistem güncellemesiyle Google Play’ den yaptı. Yeni güncelleme yöntemiyle daha erken yazılımlar çıkarılabilir. 

Android işletim sistemli cihazınızdan otomatik ve toplu güncelleme yapabilmek için şu adımları takip edin.

  • Telefonunuzdan Google Play Store uygulamasını açın.
  • Menü bölümünden ayarlar sekmesini açın.
  • Ayarlarda bulunan otomatik güncellemeyi aktif hale getirin.

Android güncellemeleri Google Play' de başladı

Android otomatik güncelleme

Android işletim sistemli cihazınızdan otomatik güncelleme yapabilmek için şu adımları takip edin.

  • Telefonunuzdan Google Play Store uygulamasını açın.
  • Menü bölümünden ayarlar sekmesini açın.
  • Güncellemesi gelen uygulamalara güncellemeyi aktifleştirin.
  • Tüm uygulamaları güncellemek için ise tümünü güncelle sekmesini aktifleştirin.

Uygulamaları her zaman otomatik güncelle: bu aktif hale geldiğinde wi-fi ya da mobil internet üzerinden güncellemeler gerçekleşir. Diğer seçenek ise yalnızca kablosuz ağ olduğunda güncellemelerin yapılmasıdır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir