Android telefonda şebeke sorunu

En fazla şebeke sorunu yaşanan Android cep telefonları. Nedeni en çok tercih edilen sistem olmasından. Telefonda şebeke çekmiyor sorunu, Çin Kore malı diye adlandırılan telefonlarda sık görülmekte.

Android telefonda şebeke sorunu
banner192

ŞEBEKE YOK, bu sorunla karşılaştınız mı? Şebeke sinyal seviyesi yani simgesi 1'e mi düştü? Cep telefonunuzu düşürdünüz mü? Simkart uyumsuz olabilir mi? İşte bu sorular çözüme ulaştırmak için önemli bir adımdır. 

Ülkemizde ya da dünyada birçok insanın elinde bulunan Android cep telefonları kullanımı açısından birçok insanın gözüne, zevkine, ihtiyacına hitap etmektedir. 

Dünyanın her yerinde satışı olan bu son model Android cep telefonlarına ilgi oldukça yoğundur. Birçok insan Android telefonunu aldıktan sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar.

Android şebeke sorunu Android

Sinyal yok ne demek? Sinyalin yok uyarısı yani Android şebeke hatası cep telefonda şebeke olmadığı anlamına gelmekte. Telefonda şebeke sorunu gelende telefonun düşürülmesi veya yazılım yüklemelerinde görülmekte.

Peki şebeke yok ile sinyal yok aynı şey mi? Evet sinyal yok genelde televizyonlarda ve uydu cihazlarında görülmekte. Android şebeke hatası ile karşılaştığınız da ne yapılmalı dersiniz! 

Elbette sadece zamanın nasıl geçtiğinden çok işlevsel önemi de oldukça fazladır. Android telefonlarda şebeke sorunu ortaya çıkmıştır. Android telefonlardaki bu şebeke sorunu ne yazıktır ki hemen hemen her insanın başına gelebilmektedir. Marka olarak birçok şirketin üretebildiği bu telefonlarda şebeke sorunu olduğu ortadadır. Ama insanlarımız bunun pek farkına varmadan kullanıyor.

Eski dönemleri hatırlayın. Android telefon diye bir şey yoktu hayatımızda. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyanın her yerine sıçrayan bu akıllı ve Android cep telefonlarının birçok sorunu olduğu karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde patlak veren bu sorunlar Türkiye'de de patlak vermiştir.

facebook müşteri hizmetleri
Yetkili servislere götürülerek halledilmeye çalışılsa da bir süreden sonra oralar bile yetersiz kalmaktadır. İyice kontrol edilip öyle alınmalıdır yoksa insanlarımızın elinde patlar. 

Android telefonda şebeke sorunu çözümü

Şebeke sorunu (sinyal yok) en çok sorunla karşılaşılan sorunlardan biridir. Ne yazıktır ki insanlarımız çeşitli oyunlar oynamak için bu konulara biraz daha az aldırış etmektedirler. Oysaki araştırılıp en iyisi alınsa bu durumdan rahatlıklar kurtulabilirler.

Şebeke sorunu elbette ki fabrika odaklı bir durumdur. Fabrikada üretildikten sonra bu akıllı Android cep telefonları gerekli denetim ve sıkıştırmalara tabi tutularak en iyisi için çabalanmalıdır. Günümüz insanları ne yazıktır ki bunlara fazla önem göstermemektedir

İşini en iyi yapan markalardan birisi Samsung markasıdır. G.Kore şirketinin bir tasarısı olan Samsung Android akıllı telefonları günümüzde en çok tercih edilen Android telefon modellerinden birisidir.

İş stratejisi karşısında insanlar bir ürün çıkmadan sokaklarda sabahlayarak kuyruklarda o modeli alabilmek için beklemektedirler. Dünyanın sadece sayılı yerlerinde ve sayılı illerinde yetkili bayileri bulunan bu markanın iş stratejisi oldukça iyidir. Türkiye’de sadece İstanbul ili sınırlarında 2 tane yetkili satış bayisi vardır. İnsanlarımız akıllı Android cep telefonlarını araştırarak güzel bir alışveriş yapmaları gerekir.

Şebeke sorunu yaşayan kullanıcılar için öneriler

  • Telefonu kapatıp açınız.
  • Şebeke yani ağ ayarlarını kontrol ediniz.
  • Sim kartı farklı bir telefonda deneyiniz.
  • Farklı bir sim kart takıp deneyiniz.
  • Manuel şebeke arayınız.
  • 2G veya 3G açıksa kapatınız.
  • Aynı operatörü kullanan başka kullanıcıda sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin.
  • Cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz.
  • İmei kontrol ediniz kopyalanmış olabilir. İmei atınız.
  • Son adım yazılım güncelleme yapınız. Sıfırdan ROM atınız.

Şebeke çekmiyor sorunu ile bizimle iletişime geçmek isteyen kullanıcılar sorunu detaylarıyla hatta yapabiliyorsanız ekran görüntüleri ile yorum bırakınız.

Android telefonda şebeke sorunuAndroid şebeke sorunuAndroid şebeke çekmiyortelefonda şebeke çekmiyortelefonda şebeke yok

Telefonda şebeke çekmiyor ve telefonda şebeke yok hatası için genel verdiğimiz adımlara sizde ekleme yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilker özkara
ilker özkara - 2 hafta Önce

benimde c9 pro telefonum var ilk başlarda çok iyiydi sonrasında telefonum hep çekiyor internette felan sıkıntı yok ama biri aradığında az konuşuyoruz gidip geliyor

Görüşme sırasında şebeke sorunu
Görüşme sırasında şebeke sorunu @ilker özkara - 2 hafta Önce

Görüşme sırasında sinyal gidiyor mu çekim seviyesi düşüyor mu?

Fikret
Fikret - 2 ay Önce

Merhaba
Galaxy j5 çift hatlı mpbil veri kullanırken şebeke gedib geliyor bazen gelmiyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum
Akşam telefonu şebeke ola ola bırakıyorum sabah kalkdığımda her iki hat acil durum yazıyor yeniden başlatınca düzeliyor
Lütfen ne yapa bilirim yaza bilirmisiniz

Çift hat şebeke gidiyor hatası
Çift hat şebeke gidiyor hatası @Fikret - 2 ay Önce

Hard resetleyip test edin duruma göre sıfırdan ROM atılabilir.

Fatih
Fatih - 2 ay Önce

Telefonumu 1 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullandım (Vestel Venüs V3 5010) 1 yılı atlattıktan sonra sürekli sorun çıkarmaya başladı şarj yeri bozuloyo sürekli ekran kırıldı 1 kere ve şimdide bu sorun şebeke aşırııı açık alanlarda 1-2 zor çekiyor yapabileceğim bir şey varmı sizin yazdığınız şeyleri çoktan 5-10 kere denedim verdiğiz numarayı arıyıcam telefon çekmiyor eğer yapılabilecek bir şey varsa lütfen yardım edin! SİZ SİZ OLUN VESTEL TEL. ALMAYIN!!

Şebeke çekim sorunu
Şebeke çekim sorunu @Fatih - 2 ay Önce

Cihazı çok düşürdünüz mü? Yok pek düşürmedim donanımsal açıdan sorun olduğunu düşünmüyorsanız sıfırdan ROM atılıp denenebilir. Şebeke çekim düşüşü genelde düşme kaynaklı oluşuyor.

Erkan Baha
Erkan Baha - 4 ay Önce

Telefonda *#*#4636#*#* yaptım oradan wlan apı ye girdim oradan disconnecte bastım şebeke gitti tekrar şebeke gelmiyor yardımcı olurmusunuz

Tekrar aktif etme
Tekrar aktif etme @Erkan Baha - 4 ay Önce

Aynı yere girdiğinizde active veya activation seçeneği var mı?

Semih Budak
Semih Budak - 5 ay Önce

Bunlardan hiç birinde düzelmedi telefonum orjinal anteni iyi durumda hepsi fiyasko telefon note 2

Ali
Ali - 6 ay Önce

Samsung japon markası değil Alooo

erkin rizaev
erkin rizaev - 6 ay Önce

Telefon kaçak şebeki çikmiyor

Selma
Selma - 7 ay Önce

Tlf 4.5g göremiyorum uzun zamandır daha doğrusu hiç gormedim.hattim 4.5g

Cihan
Cihan - 7 ay Önce

Telefon ısıninca şebeke gidiyor acıp kapatinca tekra geliyor ama hemen birdaha gidiyor .antenini değiştirdim yine aynı telefon note 3

berk sağlam
berk sağlam - 7 ay Önce

note2 cihazım var şebeke bazen gidiyor bazen geliyordu şimdi hiç gelmiyor cabuk gidiyor dedikelriniz hepsini yaptım. sim yuvası adaptörü bozuk olursabu sorunu yaparmı

Semih
Semih @berk sağlam - 5 ay Önce

Bro aynı sorun bende Ama flash boot ona benzer bişe atıyo tamirci yine düzelmiyo wqwqe :D neden düzelmiyo anlamadım gidip gelior 10 dkda bir gidiyor :D

Zeynepp
Zeynepp - 8 ay Önce

Kaç gündür telefonum da şebeke sorunu var hiç bi şekilde vodafone ağ secemiom açık olduğu halde ne arama yapabiliyorum ne de gelen aramalarda kapalı görünüyo. Yardımcı olun artk ya nasıl bi saçmalık bu.

fatma koc
fatma koc - 8 ay Önce

Şebekem gelmiyor

merve dönmez
merve dönmez - 8 ay Önce

telefonumda şebeke yok ses gelmiyor

R.toprak
R.toprak - 8 ay Önce

Telefonu düştü ve kırıldı tamir e verdik hiç çekmiyo yaptırdığım yere götürüyorum ama eline aliyo arama yapiyo çekiyo orda ama dışarda çekmiyo dolayısıyla adam da bisey yok deyip yolluyo geri

Tgc
Tgc - 8 ay Önce

Vodafone yanimda hesabindan yanlislikla hattımı kisitlamisim ve geri değistiremedim suanda hattımı hiçbir şekilde kullanamıyorum uygulamayi silip tekrar yukledim giriş yapmam icin sms gonderip kodu almam gerekiyo ama dedigim gibi sms gonderemiyorum lutfen bana yardim edin