Android telefonda şebeke sorunu

En fazla şebeke sorunu yaşanan Android cep telefonları. Nedeni en çok tercih edilen sistem olmasından. Telefonda şebeke çekmiyor sorunu, Çin Kore malı diye adlandırılan telefonlarda sık görülmekte.

Android telefonda şebeke sorunu
banner192

ŞEBEKE YOK, bu sorunla karşılaştınız mı? Şebeke sinyal seviyesi yani simgesi 1'e mi düştü? Cep telefonunuzu düşürdünüz mü? Simkart uyumsuz olabilir mi? İşte bu sorular çözüme ulaştırmak için önemli bir adımdır. 

Ülkemizde ya da dünyada birçok insanın elinde bulunan Android cep telefonları kullanımı açısından birçok insanın gözüne, zevkine, ihtiyacına hitap etmektedir. 

Dünyanın her yerinde satışı olan bu son model Android cep telefonlarına ilgi oldukça yoğundur. Birçok insan Android telefonunu aldıktan sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar.

Android şebeke sorunu Android

Sinyal yok ne demek? Sinyalin yok uyarısı yani Android şebeke hatası cep telefonda şebeke olmadığı anlamına gelmekte. Telefonda şebeke sorunu gelende telefonun düşürülmesi veya yazılım yüklemelerinde görülmekte.

Peki şebeke yok ile sinyal yok aynı şey mi? Evet sinyal yok genelde televizyonlarda ve uydu cihazlarında görülmekte. Android şebeke hatası ile karşılaştığınız da ne yapılmalı dersiniz! 

Elbette sadece zamanın nasıl geçtiğinden çok işlevsel önemi de oldukça fazladır. Android telefonlarda şebeke sorunu ortaya çıkmıştır. Android telefonlardaki bu şebeke sorunu ne yazıktır ki hemen hemen her insanın başına gelebilmektedir. Marka olarak birçok şirketin üretebildiği bu telefonlarda şebeke sorunu olduğu ortadadır. Ama insanlarımız bunun pek farkına varmadan kullanıyor.

Eski dönemleri hatırlayın. Android telefon diye bir şey yoktu hayatımızda. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyanın her yerine sıçrayan bu akıllı ve Android cep telefonlarının birçok sorunu olduğu karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde patlak veren bu sorunlar Türkiye'de de patlak vermiştir.

facebook müşteri hizmetleri
Yetkili servislere götürülerek halledilmeye çalışılsa da bir süreden sonra oralar bile yetersiz kalmaktadır. İyice kontrol edilip öyle alınmalıdır yoksa insanlarımızın elinde patlar. 

Android telefonda şebeke sorunu çözümü

Şebeke sorunu (sinyal yok) en çok sorunla karşılaşılan sorunlardan biridir. Ne yazıktır ki insanlarımız çeşitli oyunlar oynamak için bu konulara biraz daha az aldırış etmektedirler. Oysaki araştırılıp en iyisi alınsa bu durumdan rahatlıklar kurtulabilirler.

Şebeke sorunu elbette ki fabrika odaklı bir durumdur. Fabrikada üretildikten sonra bu akıllı Android cep telefonları gerekli denetim ve sıkıştırmalara tabi tutularak en iyisi için çabalanmalıdır. Günümüz insanları ne yazıktır ki bunlara fazla önem göstermemektedir

İşini en iyi yapan markalardan birisi Samsung markasıdır. G.Kore şirketinin bir tasarısı olan Samsung Android akıllı telefonları günümüzde en çok tercih edilen Android telefon modellerinden birisidir.

İş stratejisi karşısında insanlar bir ürün çıkmadan sokaklarda sabahlayarak kuyruklarda o modeli alabilmek için beklemektedirler. Dünyanın sadece sayılı yerlerinde ve sayılı illerinde yetkili bayileri bulunan bu markanın iş stratejisi oldukça iyidir. Türkiye’de sadece İstanbul ili sınırlarında 2 tane yetkili satış bayisi vardır. İnsanlarımız akıllı Android cep telefonlarını araştırarak güzel bir alışveriş yapmaları gerekir.

Şebeke sorunu yaşayan kullanıcılar için öneriler

  • Telefonu kapatıp açınız.
  • Şebeke yani ağ ayarlarını kontrol ediniz.
  • Sim kartı farklı bir telefonda deneyiniz.
  • Farklı bir sim kart takıp deneyiniz.
  • Manuel şebeke arayınız.
  • 2G veya 3G açıksa kapatınız.
  • Aynı operatörü kullanan başka kullanıcıda sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin.
  • Cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz.
  • İmei kontrol ediniz kopyalanmış olabilir. İmei atınız.
  • Son adım yazılım güncelleme yapınız. Sıfırdan ROM atınız.

Şebeke çekmiyor sorunu ile bizimle iletişime geçmek isteyen kullanıcılar sorunu detaylarıyla hatta yapabiliyorsanız ekran görüntüleri ile yorum bırakınız.

Android telefonda şebeke sorunuAndroid şebeke sorunuAndroid şebeke çekmiyortelefonda şebeke çekmiyortelefonda şebeke yok

Telefonda şebeke çekmiyor ve telefonda şebeke yok hatası için genel verdiğimiz adımlara sizde ekleme yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih Budak
Semih Budak - 3 hafta Önce

Bunlardan hiç birinde düzelmedi telefonum orjinal anteni iyi durumda hepsi fiyasko telefon note 2

Ali
Ali - 2 ay Önce

Samsung japon markası değil Alooo

erkin rizaev
erkin rizaev - 2 ay Önce

Telefon kaçak şebeki çikmiyor

Selma
Selma - 2 ay Önce

Tlf 4.5g göremiyorum uzun zamandır daha doğrusu hiç gormedim.hattim 4.5g

Cihan
Cihan - 3 ay Önce

Telefon ısıninca şebeke gidiyor acıp kapatinca tekra geliyor ama hemen birdaha gidiyor .antenini değiştirdim yine aynı telefon note 3

berk sağlam
berk sağlam - 3 ay Önce

note2 cihazım var şebeke bazen gidiyor bazen geliyordu şimdi hiç gelmiyor cabuk gidiyor dedikelriniz hepsini yaptım. sim yuvası adaptörü bozuk olursabu sorunu yaparmı

Semih
Semih @berk sağlam - 3 hafta Önce

Bro aynı sorun bende Ama flash boot ona benzer bişe atıyo tamirci yine düzelmiyo wqwqe :D neden düzelmiyo anlamadım gidip gelior 10 dkda bir gidiyor :D

Zeynepp
Zeynepp - 3 ay Önce

Kaç gündür telefonum da şebeke sorunu var hiç bi şekilde vodafone ağ secemiom açık olduğu halde ne arama yapabiliyorum ne de gelen aramalarda kapalı görünüyo. Yardımcı olun artk ya nasıl bi saçmalık bu.

fatma koc
fatma koc - 3 ay Önce

Şebekem gelmiyor

merve dönmez
merve dönmez - 4 ay Önce

telefonumda şebeke yok ses gelmiyor

R.toprak
R.toprak - 4 ay Önce

Telefonu düştü ve kırıldı tamir e verdik hiç çekmiyo yaptırdığım yere götürüyorum ama eline aliyo arama yapiyo çekiyo orda ama dışarda çekmiyo dolayısıyla adam da bisey yok deyip yolluyo geri

Tgc
Tgc - 4 ay Önce

Vodafone yanimda hesabindan yanlislikla hattımı kisitlamisim ve geri değistiremedim suanda hattımı hiçbir şekilde kullanamıyorum uygulamayi silip tekrar yukledim giriş yapmam icin sms gonderip kodu almam gerekiyo ama dedigim gibi sms gonderemiyorum lutfen bana yardim edin

Emine toycu
Emine toycu - 5 ay Önce

J7 tlefonum.vardı köyümüzde vodafone hattı j7den güzel.çekıyordu s7 edgeden aynı performası göremedim sürekli yanlızca.acil aramalar yazısı görmekden bildim nasıl.bi.öneride bulunursunuz

GÜLİZAR Mert
GÜLİZAR Mert - 6 ay Önce

Hızmet yok diyor napmam gerek yardımcı olun

Derviş
Derviş - 7 ay Önce

Benim tabletim tap3 sim kartlLl bizim evde hiç şebeke çekmiypr

Seher
Seher - 7 ay Önce

Galaksi A72016 tlf çekiyor gösteriyor ama arayan ulaşamıyor ne yapabilirim