Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü

banner186

Google Play Store veya App Store' den Twitter, Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp uygulama indirirken cihaz için uyumlu değil hatası alıyorsanız bi ihtimal bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü
Müşteri Hizmetleri 20 Aralık 2017 Çarşamba 19:00

banner192

Bazı cep telefonu kullanıcılarda App Store' de ya da Google Play Store' de uygulama indirirken cihaz uyumlu değil hatası almakta. Genelde kullanılan cihazın işletim sistemi sürümünün eski olmasından kaynaklı olabiliyor. Bu sorun uygulamaların ilerleyen zamanlarda yaptıkları güncellemeler nedeniyle cihazlarla uyumsuzluğa neden oluyor.

Bir kullanıcı iPhone telefonda App Store üzerinden uygulamanın "Yükle" butonuna tıklayamıyorsa yani pasif görüyorsa ve buton gri renkte ise alternatif olarak iTunes programından yüklemeyi deneyebilir. 

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil nedir?

Android cihazlar içinde Google Play mağazasında aynı sorunu yaşayan kullanıcılar APK uzantısını güvenilir sitelerden indirip deneyebilir. Birde telefon ayarlarından uygulama yöneticisine girip tümü sonra Google Play Store' ye dokunup verileri sil seçeneği ile bu sorunu çözme imkanı var. Tabi bu yöntem geçici olabilir.

Unutmadan cihazdan Ayarlarından güvenlik bölümünde yer alan "Bilinmeyen Kaynakları" açık yapmanız gerekiyor.

Son öneri de eğer cihazın yeni bir işletim sistemi sürümü bulunmuyorsa cihazı fabrika ayarlarına döndürüp tekrar denemek. Alternatif mağazalar üzerinden de denenebilir.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×