Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü

Google Play Store veya App Store' den Twitter, Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp uygulama indirirken cihaz için uyumlu değil hatası alıyorsanız bi ihtimal bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü
banner192

Bazı cep telefonu kullanıcılarda App Store' de ya da Google Play Store' de uygulama indirirken cihaz uyumlu değil hatası almakta. Genelde kullanılan cihazın işletim sistemi sürümünün eski olmasından kaynaklı olabiliyor. Bu sorun uygulamaların ilerleyen zamanlarda yaptıkları güncellemeler nedeniyle cihazlarla uyumsuzluğa neden oluyor.

Bir kullanıcı iPhone telefonda App Store üzerinden uygulamanın "Yükle" butonuna tıklayamıyorsa yani pasif görüyorsa ve buton gri renkte ise alternatif olarak iTunes programından yüklemeyi deneyebilir. 

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil nedir?

facebook müşteri hizmetleri
Android cihazlar içinde Google Play mağazasında aynı sorunu yaşayan kullanıcılar APK uzantısını güvenilir sitelerden indirip deneyebilir. Birde telefon ayarlarından uygulama yöneticisine girip tümü sonra Google Play Store' ye dokunup verileri sil seçeneği ile bu sorunu çözme imkanı var. Tabi bu yöntem geçici olabilir.

Unutmadan cihazdan Ayarlarından güvenlik bölümünde yer alan "Bilinmeyen Kaynakları" açık yapmanız gerekiyor.

Son öneri de eğer cihazın yeni bir işletim sistemi sürümü bulunmuyorsa cihazı fabrika ayarlarına döndürüp tekrar denemek. Alternatif mağazalar üzerinden de denenebilir.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil çözümü

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 19:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
elnara özturk
elnara özturk - 3 ay Önce

cihazim uygun dil istagrama

hasan burgu
hasan burgu - 1 ay Önce

Google play store cihazınız bu uyumlu değil hata veriyor

Cembeli
Cembeli - 3 hafta Önce

Instegramı yüklemek istiyom ama
Cihazınız bu öğeyle uyumlu değil diyor
Lütfen acilen bana cevap verirmisiniz

Cembeli cevabı
Cembeli cevabı - 3 hafta Önce

Telefonun modeli nedir? Birde instagram' ın lite uygulaması çıktı. Bugün yarın Türkiye' de kullanıma açılacak onu da deneyin.

SIRADAKİ HABER