Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

Galaxy S9 Pie güncellemesi pili çabuk bitiriyor. Android 9.0 şarjı hızlı bitiyor diyen kullanıcıların sayısı arttı. Şarj bir anda düşüyor ve erkenden pil bitiyor.

Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?
müşteri hizmetleri

Galaxy S9 Pie güncellemesi, hepimizi son derece memnun etmeyi başaran bir güncelleme olmuştu. Ancak son dönemlerde bazı kullanıcılardan duymaya başladığımız pil boşalma problemi, biraz can sıkacak gibi görünüyor.

Android 9.0 batarya ömrüne baktığımızda genel değerlendirme Oreo göre daha iyi olduğu. Lakin Galaxy S9 Plus telefonlarda saniyeler içerisinde %10 şarj seviyesinin bir anda %5' e düştüğü, telefonda arka planda herhangi bir uygulamanın olduğunu bildirim bölümünde görenler olduğu söyleniyor.

  • Samsung S9 Pie güncellemesinin büyük bir beklenti oluşturması
  • Samsung' un daha önce hiçbir güncellemede bu şekilde bir batarya problemi oluşturmamış olması
  • Güncellemenin arka planda çok fazlaca uygulamaya izin vermesi

Hayal kırıklığının artmasına neden oldu.

Samsung pil problemi kalıcı mı?

Bir uygulama çok fazla arka plan etkinliği olsa bile, batarya şarjını o kadar çabuk bitirmiyor. Bu yüzden bu bir Android işletim sistemi güncellemesinin, ilk resmi sürümünde ortaya çıkan sinir bozucu hatalardan biri. Etkilenen kaç kişi olup olmadığı belli değil.

Konuyla ilgili bazı yorumlarda; Galaxy S9' un bataryanın Android 9.0 güncellemesinden hemen sonra tükenmekte olduğunu gösteren işaret gördük. Ancak henüz bunun yaygın bir sorun mu değil mi emin olmak için daha çok rapora ihtiyac olacağını düşünüyoruz..

Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

Galaxy S9 Android 9.0 şarj çabuk bitiyor!

Samsung pil probleminin en azından beklenen kadar çok uzun sürmeyeciğini söylemek mümkün.

Öyleyse, Samsung' un bu güncelleştirmeyi bir avuç ülkeden daha fazla bir zamanda yayımlamamasının nedeni bu olabilir. Evet, görünen o ki; Samsung şirketinin bunun bir sorun olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Bu durumda güncelleme daha yaygın hale gelmeden önce bunun çözülebileceği umabilir.

Samsung S9 Pie batarya sorunu yaşıyorsanız bize mutlaka bildirin

Galaxy Note 9 Beta programının halen devam ettiği ve kademeli yayıldığı biliniyor. Her 2 amiral gemide de dünya genelinde önemli bir sunuma gidilmeden önce, Note 9 güncellemesi alınana kadar Samsung bekleyecek.

Bu sorunun tekrar ortaya çıkıp çıkmadığını görebilmek için Galaxy S9 + Plus' a yakından göz atacağım. Galaxy S9 veya S9 Plus telefonunuzdaki Android 9.0' nin son sürümünde benzer bir şey fark ettiyseniz, yorum bırakmayı unutmayın.

Andronova ekibi olarak konuyla ilgili araştırmalarımız sürecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 23:12
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mesut Çelik
Mesut Çelik - 5 ay Önce

s9 plus pilim çabuk bitiyor

M.Güneş UÇAK
M.Güneş UÇAK - 10 ay Önce

Selamlar. S9 Plus kullanıyorum. Android 10 güncellemesinden sonra hem pili süper hızla tükeniyor hende telefon çok ağırlaştı. Yani kullanmak istemiyorum çok sıkıcı. En son formatlamayı yapıp bakacağım . İnşAllah düzelir ama zannetmiyorum. Samsung un bunu düzeltmesi lazım hem de acil olarak. Çünkü android 9 çok iyi idi.

Rüveyda erdem
Rüveyda erdem - 12 ay Önce

Bende Samsung S9 kullanıcısıyım. Benimde şarjım çok çabuk bitiyor. Çok can sıkıcı bir durum. Çok fazla telefon kullanmama rağmen böyle bir durum hiç hoşuma gitmiyor.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Bende ayni sorunları yaşıyorum açılsın düzeltilmesi gerekir aksi taktirde samsung kaybedecektir

Serkan Ozcelik
Serkan Ozcelik - 1 yıl Önce

S9+ kullanıyorum saniyler icinde pil yuzdesi azaliyor

android 9
android 9 - 1 yıl Önce

s9+ şarjı %30 dan bir anda %5 düşebiliyor, android 10 güncellemesini bekliyorum. Yoksa garantiye gideceğim

Ani şarj düşüşü
Ani şarj düşüşü @android 9 - 1 yıl Önce

Önceki sürümde sorun yok muydu?

Gkn
Gkn - 1 yıl Önce

Şarj dayanmıyor acil çözüm

Ahmet Sahin
Ahmet Sahin - 2 yıl Önce

Aynı sorub olmasa da ben de 8.1 de 8.1 den 9.0 a guncelledigimde pilin daha hizli bittgini farkettim sadece biraz daha hizli bitiyor telefonum m10 16gb

Sedat Demir
Sedat Demir - 2 yıl Önce

Aynı sorun bende de var. Daha telefonum 1 senesi dolmadı. Daha önceki hiç böyle sorunum yoktu. Kullanmadan 2 gün gidiyor. Şimdi 1 gün bile anca gidiyor çok sinir bozucu. Acilen bu soruna el atılması gerekiyor. Yoksa telefonu parça parça yapcam sinirden

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Son guncellemeden sonra sarj inanilmaz.cabuk bitiyor ve hizi dustu isinma basladi kasmada oluyor bunu geri eski surume.nasil doldururuz

Mert
Mert - 2 yıl Önce

Gayet memnundum ilk aldığım zamanlar sonrasında şarj çabuk bitiyor ve bu durum can sıkıcı

Ayten
Ayten - 2 yıl Önce

Henüz 3 ay önce aldığım ve gayet dikkatli kullandığım telefonumun android 9 guncellemesinden sonra sarjı hızla bitmeye başladı whatsapp bile çok fazla şarj tüketiyor

Sener cifci
Sener cifci - 2 yıl Önce

Slmlr uzun zamandir sizi takip ediyorum j8 2018 modeli kullaniyorum son guncellemeden sonra batarya nin kisa surede bitme sorunu ciktti.

necdet durmen
necdet durmen - 2 yıl Önce

j6 telefonuma bugun geldi güncelleme yptım ve şarjım garip şekilde %5 %5 düşmeye başladı

BULUT KÜBRA
BULUT KÜBRA - 2 yıl Önce

AYNI SORUN BENDE DE VAR YA NOTE 8 GECEN SENE ALDIM OYUN FALANDA OYNAMAM TELEFONDA BEN BU SON GÜNCELLEMEDEN ÖNCE YÜZDE 5 SARJ BİLE BENİ İDARE EDİYORDU AMA ŞİMDİ SON GÜNCELLEMEDEN SONRA YÜZDE 20 DE ŞAK DİYE KAPANIYO TELEFONUM!! ACİL ÇÖZÜN ŞU OLAYI YANİ POF


Teknoloji haberleri