Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

Galaxy S9 Pie güncellemesi pili çabuk bitiriyor. Android 9.0 şarjı hızlı bitiyor diyen kullanıcıların sayısı arttı. Şarj bir anda düşüyor ve erkenden pil bitiyor.

Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?
banner192

Galaxy S9 Pie güncellemesi, hepimizi son derece memnun etmeyi başaran bir güncelleme olmuştu. Ancak son dönemlerde bazı kullanıcılardan duymaya başladığımız pil boşalma problemi, biraz can sıkacak gibi görünüyor.

Android 9.0 batarya ömrüne baktığımızda genel değerlendirme Oreo göre daha iyi olduğu. Lakin Galaxy S9 Plus telefonlarda saniyeler içerisinde %10 şarj seviyesinin bir anda %5' e düştüğü, telefonda arka planda herhangi bir uygulamanın olduğunu bildirim bölümünde görenler olduğu söyleniyor.

  • Samsung S9 Pie güncellemesinin büyük bir beklenti oluşturması
  • Samsung' un daha önce hiçbir güncellemede bu şekilde bir batarya problemi oluşturmamış olması
  • Güncellemenin arka planda çok fazlaca uygulamaya izin vermesi

Hayal kırıklığının artmasına neden oldu.

Samsung pil problemi kalıcı mı?

Bir uygulama çok fazla arka plan etkinliği olsa bile, batarya şarjını o kadar çabuk bitirmiyor. Bu yüzden bu bir Android işletim sistemi güncellemesinin, ilk resmi sürümünde ortaya çıkan sinir bozucu hatalardan biri. Etkilenen kaç kişi olup olmadığı belli değil.

Konuyla ilgili bazı yorumlarda; Galaxy S9' un bataryanın Android 9.0 güncellemesinden hemen sonra tükenmekte olduğunu gösteren işaret gördük. Ancak henüz bunun yaygın bir sorun mu değil mi emin olmak için daha çok rapora ihtiyac olacağını düşünüyoruz..

facebook müşteri hizmetleri
Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

Galaxy S9 Android 9.0 şarj çabuk bitiyor!

Samsung pil probleminin en azından beklenen kadar çok uzun sürmeyeciğini söylemek mümkün.

Öyleyse, Samsung' un bu güncelleştirmeyi bir avuç ülkeden daha fazla bir zamanda yayımlamamasının nedeni bu olabilir. Evet, görünen o ki; Samsung şirketinin bunun bir sorun olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Bu durumda güncelleme daha yaygın hale gelmeden önce bunun çözülebileceği umabilir.

Samsung S9 Pie batarya sorunu yaşıyorsanız bize mutlaka bildirin

Galaxy Note 9 Beta programının halen devam ettiği ve kademeli yayıldığı biliniyor. Her 2 amiral gemide de dünya genelinde önemli bir sunuma gidilmeden önce, Note 9 güncellemesi alınana kadar Samsung bekleyecek.

Bu sorunun tekrar ortaya çıkıp çıkmadığını görebilmek için Galaxy S9 + Plus' a yakından göz atacağım. Galaxy S9 veya S9 Plus telefonunuzdaki Android 9.0' nin son sürümünde benzer bir şey fark ettiyseniz, yorum bırakmayı unutmayın.

Andronova ekibi olarak konuyla ilgili araştırmalarımız sürecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 23:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
yüksel
yüksel - 1 gün Önce

samsung note 8 kullanıyorum.pie gücelledikten sonra ciddi anlamda şarj çabuk bitmeye başladı.

can acar
can acar - 1 ay Önce

aynı sorum benim s9+ da var berbat birşey garantiye yolladım. telefonda herhangi bir problem yoktur diyerek geri gönderildi

Emre
Emre - 1 ay Önce

Dün güncelleme yaptım ve normalde 1.5 gün civarında giden batarya 8-9 saat arasına düştü durumu samsung membersn dan ilettim bakalık ne olacak

ertugrul
ertugrul - 1 ay Önce

Andorid pie sarjın çabuk bitirmesi S9 Kullanıyorum Samsung Member sıkıntısı olanlar bu Android pie güncellemesinin çabuk sarj yedini sıklık olarak her zaman oldugunu bildirerek sorun olarak göndersinki .Sıkıntımızı Çözsünleer

Metin Uzun
Metin Uzun - 2 ay Önce

S9+ telefonumda güncellemeden sonra bariz bir sekilde performans sorunu var batarya ile alakalı. öğlen saatlerinde 95 lerde olan telefon 80 civarına geliyor herhangi bir şey yapmama rağmen

Emre
Emre - 2 ay Önce

Güncellemeyi ilk yukledigim gunden beri batarya sorunu yaşıyorum android 8 e gore cok bariz bir sekilde belli durum. 4 buçuk saat ekran süresi aliyorum guncellemeden sonra berbat hala da bir yama yayinlanmadi.

ibrahim Kaplan
ibrahim Kaplan - 2 ay Önce

s9 da benimde sarjim cok fala tukeniyor

Hakan Genç
Hakan Genç - 2 ay Önce

S9+ telefonuma Aralığın sonuna doğru android Pie güncellemesi yaptım. 5 dakika içinde pil %100'den %85'e iniyor. Odin programı ile bir önceki sürüme downgrade yapmayı düşünüyorum.

Oğuz kaan
Oğuz kaan - 3 ay Önce

Durum hala aynı pil sorunu devam etmekte