Lenova' ya Android 8.0 ne zaman gelecek

banner186

Lenova, 2018 Haziran ayında Android 8.0 güncellemesi alması bekleniyor. Lenova K6, Power, Note, Vibe, Moto Z, Moto Z2, Play, Moto G4, Plus ve Moto G5 tabi her hangi bir sürpriz olmazsa...

Lenova' ya Android 8.0 ne zaman gelecek
Müşteri Hizmetleri 03 Kasım 2017 Cuma 18:50

banner192

Android dünyasının önemli telefonlarından biri olan Lenova, yeni çıkan Android işletim sistemlerinde pek aceleci davranmıyor. Öyle ki Android 8.0 sürümünü kullanmak için epey yavaş davranarak 2018 yılına bu işlemi ötelemiş durumda. Bu durum kullanıcıları aslında biraz üzmekte. Çünkü tahminler tutarda 2018 yılında güncellemeler telefonlara gelirse kısa bir süre sonra Android yeni bir sürüm yayınlayarak 8.0’ın devrini kapatabilir.

Lenova tarafından yapılan açıklamalarda K8, K8 Plus ve K8 Note modelleri önümüzdeki yıl Android 8.0 işletim sisteminin güncellemesini alabilecek. Güncellemenin 2018 yılının yaz aylarına denk geleceği yapılan açıklamalar arasında. Çinli şirketin planlarına göre Lenova K8, 2018 yılının Haziran ayında Andorid 8.0 güncellemesini almış olacak. Bir ay sonra yani Temmuz ayında ise K8 Plus ve K8 Note modelleri güncellemeleri alabilecekler.

Lenova Android 8.0 güncellemesi

Bilindiği gibi Android kendini sürekli yenileyen ve her yıl yeni bir sürüm geliştiren işletim sistemidir. Bu denli hızlı gelişen işletim sistemine kullanıcılar hemen kavuşmak istemekte. Birçok marka bu konuda elini hızlı tutarak güncellemeleri hemen almakta. Ancak Lenova bu sefer oldukça geç güncelleme alması kullanıcıları üzmekte.

Android işletim sistemi Lenova’nın işletim sistemini güncellemesinden bir ay sonra yeni bir işletim sistemi olan Android 9.0’ı yayınlaması gündemdeyken oldukça geciken bu güncelleme sonrasında Çinli şirketin nasıl bir yol izleyeceği ise şuan için bilinmiyor ancak hızlı bir şekilde güncellemeleri alması oldukça önemli.

Lenova' nın çok sayıda çıkardığı telefon modelleri: Lenova K6, Lenova K6 Power, Lenova K6 Note, Lenova P2, Lenova Vibe P1m, Vibe P1 Pro, Lenova Vibe K5 Plus, Vibe S1, Vibe K5, K5 Note, Vibe X2, Lenova Moto Z, Moto Z2, Moto Z Play, Moto G4, Plus, Moto G5 ve...

Lenova' ya Android 8.0 ne zaman gelecek

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×