Paranoid Android 9.0 güncellemesi

Uzun zamandır adından söz edilmeyen Paranoid yeniden geri döndü. Custom ROM dendiğinde eskiden alternatif çok sayıda geliştirici varken 1-2 yıldır artık pek söz edilmez oldu.

Paranoid Android 9.0 güncellemesi
müşteri hizmetleri

Uzun bir zamandır custom Rom piyasaları durağan geçiyordu. Paranoid Android’ in geri dönüşüyle telefon piyasası hareketlilik kazanması bekleniyor. Sanırım en son olarak Sony Xperia telefonlar için Oreo aktüellemesinin sunulduğu Paranoid Android geri mi döndü.

Ciddi bir fon sorunuyla kaşılaşan custom Rom çıkaranlar, Android 9.0 aktüellemesini şu an Xiaomi kullanıcılarına sundu açıklandı.

Marshmallow Android 6.0 üzerine inşa edilen yeni sürümün yayınladı duyuruldu. Yeni sürümlerle ayrıca Paranoid Android’ in destek verdiği cihazların sayısında önemli artış olduğu açıklandı. Oldukça stabil şeklinde ve sade bir olan ROM' un Android kullanıcıların en çok tercih ettikleri ROM’ lar arasında bulunan 9, OnePlus One, 2 ve OnePlus X cihazlara destek vermekte.

Paranoid Android Marhsmallow ile UI tasarımda, duvar kağıtında, sistem simgeleri, etkileşim modelleri ve sistem genel ara yüzü büyük bir değişime gitti. Kararlılık açısıyla safkan Android’ e yakın deneyim sunmakta ve yeni sürümüyle dikkatleri yiniden üzerine çekebilir.

Paranoid Android 9.0 güncellemesi

Xiaomi Android 9.0 güncellemesi 

1. Xiaomi mi 8

2. Xiaomi mi 6

3. Mi 5

4.Mi Mix 2S

5. POCO F1

Yukarıda listelenmiş olan telefonlar için güncelleme verilen Paranoid Android, Xiaomi dışında da bazı telefonlarda da beta güncellemesi verildi. En iyi performansı alan ise Snapdragon 835 yonga seti olan telefonlar oldu. Bu ROM' un telefonunuzu daha verimi bir seviyeye çıkarabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 18:24
müşteri hizmetleri