Samsung One UI nedir hangi cihazlar destekliyor

Samsung One UI nedir nasıl indirilir ve nasıl kullanılır kısaca anlattığımız yazımızın detaylarına resmi One UI sayfasından ulaşabilirsiniz. One UI destekleyen telefonlar?

Samsung One UI nedir hangi cihazlar destekliyor
müşteri hizmetleri

Samsung One UI nedir? Geliştiriciler konferansı gerçekleşti. Samsung açısından en önem anları yeni arayüz oldu. Android Pie One UI haliyle tanıtıldı. One UI, büyük ekrana sahip telefonlar için tasarlandı. İş böyle olunca bazı modelleri destekleyeceği açıklandı.  

Samsung' un arayüz yazılımı Experience, geniş ekranlı modellerle tam uyum sağlamadığından yeni bir arayüz arayışına gidildi ve One UI hazırlandı. 

Samsung One UI geliyor

Samsung One UI özellikleri: Özelliklerinden bazılarına yer verdik. Bunlardan tek el kullanım için işe yarayacak uygulamaların ayarlanması. Tek el kullanımı kolaylaştıran seçenekler yer alıyor. Önemli sekmeler ve seçenekler alt tarafta kalacak. Tasarımsal açıdan mevcut arayüzden değişik bir görünüme sahip.  

Yeni arayüz şu an için beta sürümü yayınlanacaktır. Tam sürümü 2019 ilk çeyreğinde gelmesi bekleniliyor. 

Samsung One UI nedir hangi cihazlar destekliyor

One UI uyumlu telefonlar

Samsung One UI destekleyen telefonlar ise Note 9, Galaxy S9 ve Plus modeli. Söylentilere bakılırsa Android 9.0 alacak cihazların çoğuna bu arayüz gelmeyecek. Bu cihazlardan Note 8, Galaxy S8 ve S8+ olacağı söyleniliyor. Tabi bu kesin bir haber değil!

One UI nasıl kullanılır? Cihaz resmi mağazalası yani Galaxy Apps ve Play Store'ye girerek üyeler uygulamasını indirip, giriş yapıp ve bildirimlerden tek UI beta programı yani beta program registration' dan katılabilirsiniz.

One UI uyumlu telefonlar

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 00:10
müşteri hizmetleri