Android İçin Dropbox Yeni Özellikler Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bulut depolama sistemlerinin en ünlüsü Dropbox, bugün yayınladığı güncelleme ile Android telefonlarda mikro sd kart desteği sunmaya başladı. İlk olarak windows ortamı için dosya yedekleme ve senkronizasyon imkanı sunan firma, daha sonra mobil pazara da girmişti. İnternet hızlarının artmasıyla dosya taşıma ya da yedeklemek için harici disklerden daha fazla kolaylık sunan sistem, popüler olmasıyla beraber birer birer rakipleri ortaya çıktı. Box, Google Drive, Yandex Disk, OneDrive ve Apple’ın kendi sunduğu iCloud. Tabi bulut depolamanın kolaylıklarının yanında bir takım sorunları da beraberinde getirdi. Bu sorunların en büyüğü güvenlik endişesi.

teknik destek

Sahip olduğumuz dosyaları, fotoğrafları ya da başka  bilgileri, kendi isteğimizle Dropbox’ın serverlarına yüklüyoruz. Zamanı gelince kullanmak için uygulamayı kurmaya bile gerek yok, bir tarayıcı yeterli oluyor. Ancak bu bilgiler her zaman için saldırıya açık durumdalar. Geçtiğimiz ay yaşanan iCloud hack saldırıları, sistemin güvenilirliğini sorguluyor. Telefonlarda bulunan otomatik yedekleme sayesinde tüm fotoğraf ve videolarımı yedekleyebilen Dropbox, size güvenlik konusunda güvence verse de, azimli hackerlar için bulut sistemlerin çok popüler olduğu da bir gerçek. Yedeklediğimiz dosyalara yeniden erişmek istediğimizde, Dropbox sadece telefon hafızasına depolama imkanı sunuyordu. Bugün gelen güncelleme ile birlikte dosyalarınızı, telefon içindeki mikro sd kartlara da kaydedebileceksiniz. Bu sayede telefon hafızasında yer sıkıntınız olsa bile, 32 GB kapasiteli bir mikro sd kart ile tüm depolanmış dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Dropbox’un yeni sürümünü edinmek için buradaki Google Play linkine tıklamanız yeterli. Verilerin dijital olarak depolanması kolaylık getirse de, güvenirlik konusu da tartışılmaya devam edecektir. Sanırım burada kullanıcı tercihleri ve güvenliğinize ne kadar değer verdiğiniz önemli oluyor. Siz bulut depolama ve dropbox hakkında ne düşünüyorsunuz?

dropbox

Kaynak: Dropbox Blog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!