Android için Google Chrome Güncellendi: Çeviri Özelliği Eklendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google, masaüstü Chrome tarayıcısında yer alan özellikleri her geçen gün mobil uygulamasına getirmeye devam ediyor. Arama motoru devi Chrome tarayıcısı için yayınlanan son güncelleme ile çeviri özelliğini getirdi. Kullanıcıların farklı bir dilde açtıkları sitelerde çeviri çubuğu otomatik olarak ekranın alt bölümünde belirmektedir.

Google ayrıca sağladığı güncelleme ile sağdan sola doğru yazılan İbranice, Arapça ve Farsça dillerine daha iyi destek sunduğunu bildiriyor.

Bunun yanı sıra Chrome tarayıcısına deneysel olarak daha fazla veri sıkıştırma hizmeti eklendi. Bu sayede sayfa yüklenmeleri daha kısa sürede sağlanacak. Söz konusu özelliğin Opera’da yer alan Turbo özelliği ile aynı yapıda olduğunu belirtelim.

Güncelleme kapsamında sunulan bir diğer yenilik ise tabletlere tam ekran modunun sunulması oldu. Halihazırda akıllı telefonlarda yer alan tam ekran modu yeni güncelleme kapsamında artık tabletlerde de kullanılabilecek. Daha kararlı bir yapıya bürünen Chrome tarayıcısını indirebilirsiniz.

kaynak: Phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir