Android için Güncellenen Chrome, Masaüstü ile Şifre Senkronizasyonu Sağlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

PC dünyasının bir numaralı tarayıcısı olan Google Chrome‘un, önemli bir yükseliş içerisinde yer alan mobil dünyasında yer bulmasında masaüstü deneyimin mobil cihazlara taşınması hedeflenmişti. Kısa süre sonra Android’in resmi tarayıcı olan Chrome, hali hazırda sunduğu performansla kullanıcıları tatmin etmese de, yayınlanan güncellemeler önemli gelişimler sağlıyor.

teknik destek

Google’un geçtiğimiz yıl mobil cihazlarda sunmaya başladığı Chrome tarayıcısı henüz masaüstü versiyonu kadar kapsamlı özelliklere sahip değil ancak, Google periyodik olarak sunduğu güncellemelerle masaüstü kullanım deneyimini, mobil cihazlarda sunmayı amaçlıyor. Son güncelleme ile 26 numaralı sürüme kavuşan Chrome, yeni güncelleme kapsamında masaüstüne yer alan kullanıcı adı, şifre ve parola gibi doldurulması gereken verileri senkronize ediyor. Bu sayede bilgisayardan ulaşılan birçok kaynağa giriş zahmetsiz bir şekilde mobil tarayıcı üzerinden de gerçekleşebilecek.

Oldukça kararlı bir yapıya bürünen tarayıcıda dikkat çeken diğer gelişme ise, veri sıkıştırma ile daha hızlı bir taramaya olanak sağlanması oldu. Ayrıca sayfa yüklenmesinde küçük çaplı iyileştirmelerin yanı sıra sağlanan performans artışı da güncelleme kapsamında sunulan yenilikler oldu.

Google Chrome uygulamasını Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!