Android için Güncellenen YouTube Kapsamlı Yenilikler Getiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O etkinliği sonrası birçok uygulamasını kapsamlı bir şekilde güncelleyen Google, geçtiğimiz hafta Google+ için kapsamlı bir güncelleme yayımlarken, arama motoru devi şu an itibariyle popüler video izleme uygulaması YouTube için de önemli yeniliklerin yer aldığı bir güncelleme paketini Android kullanıcılarına sundu.

teknik destek

Güncelleme kapsamında dikkat çeken unsurların başında uygulamanın değişen ikonu oldu. Uzun bir dönemdir uygulama sembolü olarak alt alta gelecek şekilde You ve Tube yazılarını kullanan Google, yeni güncelleme ile birlikte daha sade bir görüntü sunan ve “play” anlamı taşıyan simgeyi kullanmaya başladı. Karşımıza çıkan bir diğer önemli değişim ise uygulamayı açar açmaz bizleri karşılayan arayüz değişimleri oldu.

Arayüzde sağlanan yenilikler sayesinde uygulama kullanımı daha basite indirgenirken, bu noktada çoklu görev yapma imkanı sağlanıyor. Google’ın video uygulamasında sunduğu yeni hizmet, bizlere ilk olarak Samsung telefonlarda görmeye alıştığımız Pop-up video oynatma uygulamasını hatırlatıyor.

YouTube 5.0 güncellemesi ile video izleme esnasında videoyu aşağı doğru kaydırma ya da video ekranının sol üst köşesinde yer alan sanal tuşa dokunarak, videoyu alt bölüme atarak uygulama üzerinde farklı işlemler yürütebiliyoruz. Aynı videoyu yukarı doğru sürükleme hareketi ile eski haline getirebilir ya da sağ ve sola doğru kaydırma hareketi ile videoyu sonlandırabilirsiniz.

Güncellemenin getirdiği bir diğer önemli yenilik ise 7-inç tabletlere uygun bir arayüz oldu. Uygulama söz konusu tabletlerde daha önce akıllı telefonlarla aynı arayüze sahipti. Bunun yanı sıra video izleme ekranına konumlandırılan menü sanal tuşu ile HD kalitesinde video izleme aktif hale getirilebiliyor.

Kartları temel bir arayüz benimseyen YouTube’da şarkı listesi, favoriler ve hızlı erişim gibi diğer başlıklar altında minik kapsamlı birçok yenilik sağlanıyor. YouTube uygulamasına buradaki bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

ir1xdtIb-g0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın