Android iPhone ram ve işlemci özelliklerini öğrenme

blank

Android veya iOS işletim sistemi yüklü telefon modellerinde teknik özelliklere örnek RAM ve işlemci ne kullanılmış öğrenmek için ücretsiz sorgulama uygulaması…

teknik destek

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip telefon modellerinde ram, işlemci ve model gibi bilgilere nasıl kolaylıkla ulaşabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. Aşağıdaki adımları takip ettiğinizde telefonunuza ait teknik özelliklere detaylı olarak bakabilirsiniz.

Mobil telefonlarda teknik özelliklere telefon içerisinden bakabildiğiniz gibi yardımcı uygulamalar ile de bakabilirsiniz. Aslına bakarsan bir ek uygulama ile özelliklere bakmak diğerine göre daha kolaydır. CPU-Z ve AIDA64 gibi uygulamalar ile ücretsiz olarak telefonunuzda bulunan bütün donanımların özelliklerine bakabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamaların diğer bir özelliği ise telefonunuzdaki bu bilgilere ulaşırken sizden rootlama istememektedir.

Android iPhone ram ve işlemci özellikleri

Şimdi sizler için örnek bir uygulama ile bir telefon modelinin özelliklerine beraber bakalım. Kuracağımız uygulama CPU-Z dir. Bu uygulamayı bilgisayar dünyasından da tanıyabilirsiniz. Aynı uygulama bilgisayarlarında özelliklerini göstermektedir. Şimdi uygulamayı yüklediğimizde hangi bölümleri görebildiğimizi sizlere açıklayalım.

  1. SoC (Sistem On Chip) bölümünden işlemcinize ait bütün detaylara ulaşabilirsiniz.
  2. Sistem bilgisi bölümünden ise cihazınızın modeline, ram, bellek gibi detaylarına ulaşabilmektesiniz.
  3. Batarya bölümünden ise batarya kapasitesine ve sıcaklık verilerine ulaşabilirsiniz.
  4. Son bölüm ise sizlere sensörler hakkında bilgi vermektedir.

Aşağıdaki resimde bir telefona kurulmuş ve Soc sekmesinde gösterilen veriler bulunmaktadır. Bu bölümde yukarıda dediğimiz gibi telefonun işlemcisi hakkında bizlere bilgi vermektedir.

Android iPhone ram ve işlemci özelliklerini öğrenme

Device bölümünde ise telefonunuz ile alakalı genel sistem bilgisine ulaşabilirsiniz. Aşağıda ram, çözünülürlük gibi bilgiler görünmektedir.

iPhone özelliklerini öğrenm


Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 12:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!