Android iPhone Twitter hesap silme

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Hesabı kapatmadan Twitter hesabını dondurmak yani kilitlemek ister misiniz? Yazımızda hem bilgisayar ve hem telefondan hesap nasıl silinir resimlerle anlatacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Silinecek Twitter kullanıcı hesabında bulunan veriler sadece 30 gün için saklanır. Gün sonunda Twitter hesabı kalıcı olarak silinir. Eğer Twitter hesabınızı kapatmaktan vazgeçmek isterseniz, 30 gün içerisinde Twitter hesabınıza giriş yapmanız yeterli. Hesabınız için talep iletildikten sonra hesabınız artık görüntülenemez.

Bazı durumlarda twitter.com üzerinde hesabın görünümden kaldırılması 2-3 gün alabiliyor. Unutmadan şunu da hatırlatayım Twitter hesabını geçici kapatma, tüm arama motorları Google dahil, bilgilerinizin arama motorlarından kaldırılmasın da Twitter’ ın hiç bir kontrolü bulunmuyor. Bilgilerin tamamen arama sorgulamalarından kaldırılması zaman alabilir.

Twitter hesabınızı silmek istemenizin nedeni farklı bir kullanıcı adı almak ise hesabınızı kapatmanız gerekmiyor.

Tweetleri koruma altına aldığınızda, birileri sizi takip etmek istediğinde size Twitter tarafından onay veya red vereceğiniz bir link bağlantısı mail hesabınıza gelir. Twitter hesap kilitleme, Twitter nasıl kapatılır silinir ve tüm şikayetleriniz için Twitter iletişim adreslerini deneyebilirsiniz. Sitemizde iletişim formlarına ulaşabilirsiniz.

  • Uygulamadan profile köşeden girilecek
  • “Ayarlar ve gizlilik” ve sonra hesaba giriniz
  • Sonra “Hesabını devre dışı bırak”

Twitter hesap kapatma adresi aşağıdaTwitter hesap silme androidTwitter hesap silme iphoneTwitter hesap silme windows

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter hesap silme nasıl yapılır?

Bilgisayardan kapatmak için;

  1. Bağlantı uzantısı twitter.com/account/deactivated
  2. Kapatma talimatını uygulayını. İsteyen aşağıdakileri uygulasın
  3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” bölümünden gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.
  4. Girdiğinizde “Güvenlik ve gizlilik” bölümünden gerekli adımları uygulayınız. 

Twitter hesap silme Twitter hesap kapatma

Twitter hesap silme android

Kapatma veya Twitter hesabını kilitleme

Twitter hesabınızı kapatmak istemenizin nedeni rahatsızlık veriliyorsa, Twitter hesabınızı silmeden gerekli engelleme işlemlerini yapabilirsiniz. Ya da istediğiniz hesabınızı görüntüleyebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Twitter hesabını korumaya alma ayarları:

Hesabınızı veya Tweetlerinizi korumaya almak istiyorsanız, hesap ayarlarından “Güvenlik ve gizlilik” bölümüne giderek “Tweetlerimi korumaya al” seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Yine bu bölümden fotoğraflarınızın etiketleme seçenekleriniz düzenleyebilirsiniz.

Twitter hesap silme iphone


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 21:03

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak