Android İşletim Sistemli Changhong Z9, 5.000mAh Kapasiteli Bataryası ile Dikkat Çekiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyası hzlı bir gelişim süreci gösterirken, bununla birlikte akıllı telefonlarda sergilenen donanım ve yazılım özellikleri kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarıyor. Ekran, kamera ve işlemci teknolojilerinde hızla bir ilerleme kaydedilirken, söz konusu pil olduğunda ise ne yazık ki henüz beklentiler tam anlamıyla karşılanmıyor. Bu noktada Motorola’nın Droid Maxx adlı modeli 3.500mAh kapasiteli pili ile yoğun kullanımda dahi tam günlük bir performans sunarken, 3.100mAh kapasiteli Galaxy Note II’yi de bu kategoriye koyabiliriz.

Andronova

Kısa süre önce teknik özellikleri sızdırılan Oppo Find 7’de 4.000mAh kapasiteli bir pilin yer alacağı görülmüş ve bu gelişme birçok kullanıcı tarafından heyecanla karşılanmıştı. Ortaya çıkan yeni görseller ise kullanıcıları daha da heyecanlandıracak cinsten. Alttaki görselde yer alan telefon Çinli bir şirket olan Changhong tarafından geliştirilen Z9 adlı yeni bir telefon.

İlk bakışta uzak doğulu tipik bir Android telefon olan Z9’a daha yakından bakıldığında ise bu akıllı telefonun fark oluşturan detayı ortaya çıkıyor. Üretici söz konusu telefona 5.000mAh kapasiteli bir pil sığdırarak önemli bir başarı gösterdi. Telefonun pil ömrü rakamları henüz bilinmiyor ancak, bahsi geçen kapasitenin akıllı telefonlarda yaşan pil soruna çözüm getireceği kesin.

media 16716

Bu denli yüksek bir pil kapasitesine rağmen telefon sadece 9mm kalınlık sınuyor. Changhong Z9’un diğer teknik özelliklerine göz attğımızda ise; 5.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek MT6589 işlemci, 1GB RAM, 8MP çözünürlüklü arka kamera ve Android 4.2.2 karşımıza çıkıyor. Telefonun Çin dışında satışa sunulması beklenmiyor.

media 16718

*5.000 ve 2.000mAh kapasiteli bataryalar yan yana.

ilgili>> unwiredview

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın