Android L ile Gelen Sanal Butonlar Değişime Uğrayabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Android L geliştirici ön izleme sürümünde Google’ın tasarım tarafından işletim sisteminde radikal değişimler yaptığını gördük. Android 4.0’dan bu yana kullanılan sanal butonlar da bu değişimden nasibinin alırken; Google yeni tasarımda üçgen, dair ve kareden oluşan butonlara yer verdi.

Google, Android L’nin resmi dağıtımını sonbaharda yapmayı planlıyor. Yeni sürüm henüz beta aşamasında ve önümüzdeki üç aylık süreçte bazı özellikler değişime uğrayabilir. Değişime uğrayacak özelliklerden biri de yeni sanal butonlar olabilir. Kimi kullanıcıların beğendiği ve kiminin ise eleştirdiği yeni butonların bu derece değişime uğramasını kimse beklemiyordu. Söz konusu butonların üreticiler tarafında nasıl kullanılacağı bir diğer merak konusu. Bu denli radikal bir değişim sanal buton kullanan mevcut Android üreticilerinin pek de hoşuna gitmeyebilir.

Google Tasarım sitesinde yayınlanan yeni görüntülerde yer alan yeni butonlar ise Android L’de ve Android 4.0’dan bu yana kullanılan sanal butonlardan farklı bir tasarım sunuyor.  Keşfedilen yeni butonlar önceki tasarımı büyük ölçüde devam ettirirken, en ciddi değişim Android L’i değişme uğrayan çoklu görev yöneticisi butonu oldu.

Google, Android L’de öngördüğü yeni sanal butonlar final aşamasında değişime uğrar mı bilinmez ancak, Google Tasarım sayfasında yayınlanan yeni görüntüler bu ihtimalin olabileceğini gösteriyor.  Alt bölümde yer alan GIF’e tıklayarak sanal butonlardaki değişimi görebilirsiniz.

Android-L-Developer-Preview-vs-Design-Page-mockup

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir