Materyal Tasarımlı Android L Klavyeyi Cihazınıza Yükleyin [3 Farklı Yöntem]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın Android 4.4 KitKat sürümünde yer verdiği Google Klavye son olarak mart ayında güncellenmiş ve Google’ın halihazırda uygulama mağazasında yayınlandığı klavye, gri tema ile daha sadece bir görünüme kavuşmuş, butonlar arası boşluklar daha makul seviyeye çekilmiş ve 100′den fazla his ifadesi klavyeye eklenmişti. Ayrıca Google Klavye, Android cihazımızda yer alan diğer Google hizmetleriyle etkileşime geçerek yazım esnasında kullanıcılara daha fazla öneri sunmaya başladı.

Andronova

Android L önizleme sürümünde değişimden nasibini alan uygulamalardan biri de Google Klavye oldu. Materyal Tasarım adı altında  yeni bir görünüme kavuşan Google Klavye’de ayrıca butonlar arasındaki boşlukların kaldırılıyor. Google Klavye’nin 3.1 numaralı sürümü XDA Geliştiriciler Forumu üyelerinden “ivan123” sayesinde diğer Android cihazlara taşındı. Dilerseniz alt bölümde yer alan Google Klavye ZIP dosyasını indirerek Android 4.0 ve üzeri sürüme sahip Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Yükleme işlemi için Android cihazınızda TWRP ya da CWM Recovery yüklü olmalı. Yükleme işlemine geçmeden önce diğer yöntemlere de göz atmanızı öneririz.

1. Yöntem: BURADAN ya da www52.zippyshare.com/v/26068521/file. html indireceğiniz Android L klavyesini telefon hafızasına atıp Recovery menüsünden flaşlamanız gerekiyor. Cihazınızda Android Klavye yüklü ise kaldırın.

Yükleme işlemi sonrası Ayarlar> Dil ve Giriş bölümünde Google Klavyeyi aktif hale getirmeniz, daha sonra ise varsayılan klavye olarak belirlemeniz gerekiyor. Alt bölümde yer alan Materyal Tasarımı elde etmek içinse Google Klavye’nin hemen yanında yer alan Ayarlar bölümünde Gelişmiş Ayarlar>Renk Şeması>Material’i seçmeniz gerekiyor.

2. Yöntem: APK dosyasını indirin ve telefon hafızasına atın.Dosya yöneticisinden APK dosyasını bulun ve kurulumu gerçekleştirin.

3. Yöntem: Dilerseniz XDA TV yapımcısı Shen Ye tarafından Google Play’de yayınlanan Android L klavyeyi direkt BURADAN indirebilirsiniz.,

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.