Android L’de Hızlı Ayarlar Menüsü Özelleştirilebilir Yapıda Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, Android 4.2 Jelly Bean güncellemesi kapsamında işletim sistemine Hızlı Ayarlar menüsünü ekledi. Android üreticilerinin uzun süreden beri kendi arayüzlerinde yer verdiği Hızlı Ayarlar menüsünün stok Android’e gelmesi pek çok kullanıcıyı memnun etse de, hala özelleştirilebilir özellikler noktasında oldukça geride.

teknik destek

Android L ile Hızlı Ayarlar menüsü yeni bir yapıya büründü. Ekran parlaklığı en üst konuma yerleştirilirken, Wi-Fi ve Bluetooth kısayolları ise hemen altına konumlandırıldı. Daha modern bir görünüme kavuşan Hızlı Ayarlar menüsünde, kullanıcılar hala diledikleri kısayolu Google’ın belirlediğinden farklı bir noktaya taşıyamıyor. Hatta kullanıcılar hala direkt mobil veriye geçecek bir kısayola bile sahip değil. Oysa Android üreticileri ve özel ROM geliştiricileri kendi hazırladıkları Hızlı Ayarlar menüsünü kullanıcının dilediği şekilde özelleştirmesini mümkün kılıyor ve hatta kullanıcı özel ROM’larda dilerse her kısayolun arka planını bile farklı renkte seçebiliyor.

Android L geliştirici ön izleme sürümünden sorumlu bir geliştiriciye özellikle  Hızlı Ayarlar menüsünün özelliştirilebilir bir yapıya kavuşması fazlasıyla soruldu. Yöneltilen bir diğer soru ise stok Android’in ne zaman yüzdeli pil simgesine kavuşacağı oldu. Geliştiriciler yine aynı şekilde yüzdeli pil simgesini kendi ROM’larında sağlayabiliyor, ancak Google henüz bu özelliği aktif olarak Android’e getirmiş değil.

Sorular yöneltilen geliştirici ise söz konusu iki özelliği Android L ön izleme sürümünden sorumlu ekibe ileteceğini bildirdi.

Dileriz her iki özellik Android L’nin resmi sürümünde işletim sistemine dahil edilir.

new_QuickSettings-1024x907

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir