Android L’nin Resmi Adı 6 Eylül’de Açıklanabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın haziran ayında ön izleme sürümünü duyurduğu Android L’nin resmi dağıtımı sonbaharda gerçekleşecek. Resmi adı henüz bilinmeyen yeni sürüm için geçtiğimiz günlerde Android geliştirici sürümünde LMP kısaltmasıyla “Lemon Meringue Pie” ismine rastlandı. Türkçe’ye Limon Kremalı Pasta olarak çevirebileceğimiz tatlı isminin Android L’nin resmi adının olup olmadığını 6 Eylül’de (yarın) öğreneceğiz.

teknik destek

Google’ın Android heykellerinin yer aldığı bahçesinde Android L’nin heykeli için son hazırlıklar yapıldı ve görünüşe bakılırsa bu heykel 6 Eylül tarihinde dikilecek.

Android L’nin resmi adı için uzun bir süre Lollipop ismi gündemdeydi. Son dönemde ise Lemon Meringue Pie ismi ön plana çıktı. Google’ın yine de son dakikada bir sürpriz yapması olası görünüyor. Zira geçen yıl Android 4.4 için Key Lime Pie ismi uzun bir süre zikredildi fakat son anda Google KitKat ismini açıkladı.

1

2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!