Android M Daha Uzun Güncelleme Garantisiyle Gelecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sisteminin en büyük sorunlarından biri olsa gerek güncelleme. Onlarca üreticinin yüzlerce modelinde binlerce farklı versiyon varyasyonlarıyla 100 milyonlarca akıllı telefonda yüklü olan Android işletim sistemi, devasa boyutlardaki pazar alanında, bir o kadar da kontrol edilmesi güç bir altyapıya sahip.

Andronova

Her ne kadar bazen Google‘da suç bulunsa da, güncellemelerin geç yayınlanması veya hiç yayınlanmamasının asıl sorumluları üreticiler.

Google’ın tam da buna çözüm olarak hayata geçirdiği Nexus projesiy sayesinde kullanıcılar, yeni çıkan veya üst seviye Android telefonlarını, orijinal / stock / el değmemiş Android sürümleriyle kullanma imkanına ve hatta yeni çıkan Android versiyonlarına ilk olarak kavuşma avantajına sahip olabilmekteler. Ancak sadece 2 yıl boyunca!

Evet, Google Nexus cihazları için güncelleme garantisini 2 yıllık bir süreyle sınırlandırmıştı ve bunun ardında yatan asıl sebebin de yine üreticiler olduğu bilinmekteydi. Çünkü Nexus cihazlarına talebin artmasından hoşnut değillerdi.

Google, şimdi yeni Android M sürümüyle birlikte Nexus cihazları için Android versiyon güncelleme garantisini uzatarak 3 yıla çıkarmak istiyor.

Bu süre yine de yeterli değil tabi ki, ancak üreticilerin karşısında, kullanıcıların menfaatine yönelik atılan bu adımı memnuniyetle karşılıyoruz. Umarız güncelleme konusunda limit tamamen kalkar ve tüm modeller en yeni Android versiyonuna sahip olurlar.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın