Android M ile Pil Süresine Kalıcı Çözüm Geliyor!

Android M ile Pil Süresine Kalıcı Çözüm Geliyor!
müşteri hizmetleri

Google’ın Geliştiriciler Konferansı Google I/O 2015’de tanıtılan Android M ile birlikte akıllı telefonların bekleme süreleri tam iki katına çıkıyor. Android M sürümü için geliştirilen ve Doze ismi verilen bu yeni özellik sayesinde telefonunuz günlük kullanım esnasında boşta beklediği her an sistem bunu otomatik olarak algılıyor ve uygulamaları arka planda durdurarak cihazı tam derin uyku moduna geçiriyor. Yeni özelliği Nexus 5 üzerinde test eden uzmanlar, bekleme süresinin iki kat arttığını tespit ettiler. Google I/O 2015 Konferansında tanıtılan Doze özelliğinin etkisini görmek için yeni yapılan testlerde Android M yüklü Nexus 5 modeli ve Android 5.1.1 Lollipop yüklü Nexus 5 modeli pil süresi testinde karşı karşıya getirildi. Testlerde elde edilen sonuç Google’ı doğruladı. Android M yüklü Nexus 5’in bekleme süresi , Android 5.1.1 Lollipop yüklü Nexus 5’in bekleme süresinin iki katı olarak hesaplandı. image Yeni özellikleriyle kullanıcılara pek çok avantaj sağlayacak olan Android M' in Doze özelliğiyle akıllı telefonların en büyük problemlerinden biri olan pil süresi sorununa kalıcı bir çözüm getireceği anlaşılıyor.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeşil
yeşil - 5 yıl Önce

stamina modun son versiyonu kadar iyi birşey yapabilirse tutacaktır. ama yeni diye tanıtmak anlamsız

want
want - 5 yıl Önce

greenify programı yıllardır bu işi yapıyor zaten

Mehmet Salih Taktaş
Mehmet Salih Taktaş - 5 yıl Önce

Peki ne zaman gelecek bilginiz varmı ..

Barbaros Kucuk
Barbaros Kucuk - 5 yıl Önce

Arkadasim Google I/O 2015 i izleseydiniz bu kadar laf etmezdiniz. Zaten Doze da bu tarz GCM (google cloud massaging) kullanan uygulamalara ozel izin verebiliyorsunuz. Merak etmeyin zaten Google sizin icin herseyi dusunup uyguluyo yoksa dunyada en cok kullanilan mobil isletim sistemi olamazdi.

ali
ali - 5 yıl Önce

Arkadaşın tavsiyelerini Google iletin. Bencede böyle kullanışsız olmaz. Bu kadar basit bir şeyi bile düşünemiyolar. Yok hatta bu arkadaşı Google da işe almaları için referans mektubu yazın. Bi de utanmadan proje adı koyuyolar Doze muş.

yeşil
yeşil - 5 yıl Önce

sony cephesinde hali hazırda bu işi yapan stamina mod zaten var (boşuna batarya süresi 2 gün değil) bir yenilik olduğunu zannetmiyorum ama anlatıldığı haliyle kullanışlı değil. eğer birinden whatsapp mesajı bekliyorsan arada sırada telefonu kontrol etmemiz gerekecek çünkü ekran açılmadan whatsapp mesajları alınamayacak tüm sistem uyuduğu için. sadece mesaj ve çağrılara açık olunuyor. stamina mod da bunun için bazı uygulamalara ayrıcalık verilebiliyor bu tarz bir özellikle gelirse daha kullanışlı olur.