Android M’in Resmi Adı Android Milkshake Mi Olacak?

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın mobil işletim sistemi Android‘in her sürümünde kullandığı şekerleme isimleri, yeni versiyonlarla birlikte hangi şekerleme isminin olacağı dedikodularını da beraberinde getiriyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Son olarak Android 5.0 ile birlikte Lollipop şekeri adını alan Android‘in, şimdi Android M sürümünde hangi şekerleme ismini alacağı merak konusu. Bu konuda daha önce sizlerle paylaştığımız Sizce Android 6.0 “M” Hangi Şekerleme Olacak? konulu anketimize göz atabilirsiniz.

Kullanıcılar fikirlerini paylaşırken diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Android kaynak kodlarında Macadamia Nut Cookie (MNC) ismi sızdırılmıştı. Ancak daha önceki sürümlerde de bu gibi sızıntılar olmuş ve sonuç bambaşka olmuştu.

Görünüşe göre şimdi Android M‘in resmi ismi gerçekten de belli oluyor. Dün başlayan Google I/O 2015 etkinliğinde sahneye çıkan Google Başkan Yardımcısı David Burke’ün kullandığı saatin ekranında fark edilen görüntüde Milkshake resmi görüntülendi.

David-Burke

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu gelişme kullanıcılar tarafından yeni çıkacak Android M sürümünün resmi adının Android Milkshake olacağına dair yorumlara sebep oldu.

milkshake-saat

Henüz resmi kaynaklar tarafından hangi sürüm kodu ve şekerleme adını alacağı açıklanmayan Android M ile alakalı yazılarımız devam edecek.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak