Android Mobil Cihazlar için Güvenlik ve Koruma Uygulaması Dr. Safety

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android mobil güvenlik ve koruma uygulaması. Android telefonda virüs programı. En iyi virüs programı hangisi.Ücretli ücretsiz antivirüs uygulaması apk indir

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android mobil güvenlik ve koruma uygulaması : Google Play Store’da Android cihazınızı tehlikeli yazılımlardan korumak için pek çok uygulama bulabilirsiniz. Bu yazımızda popüler antivirüs programları ile bilinen Trend Micro firması tarafından geliştirilen Dr. Safety uygulamasını ele alacağız.

Dr. Safety uygulamasıyla sadece mobil cihazınızı korumakla kalmıyor yine güvenlik çemberi içerisinde pek çok gereksinimden yararlanabiliyorsunuz. Dr. Safety uygulamasıyla; Güvenlik Tehdidi Taraması, Gizlilik Riski Taraması, Kayıp Cihaz Koruması, Çağrı ve SMS Filtresi, Sosyal Medya Gizlilik Danışmanı, Uygulamalar ve Oyunları Güvenli Kontrolle yükleme gibi birçok içerikten yararlanabilirsiniz.

Uygulamayı mobil cihazınıza yükleyip çalıştırdığınızda ilk olarak lisans sözleşmesi karşınıza çıkıyor. Kabul ettikten sonra uygulama açılıyor. Uygulama açılır açılmaz ekrana cihazın tarandığına dar bildirimler yansıyacak. Bu bildirimler “düzeltilecek şeyler” başlığı altında sıralanıyor. Dilerseniz bildirimleri sırasıyla seçerek düzeltilecek içeriklere göz atabilirsiniz. Cihaz güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bildirimlerin artık ekranda yer almadığını göreceksiniz.

Android mobil güvenlik ve koruma uygulamasıDr. safety, güvenlik, koruma, android uygulama,Android telefonda virüs programı,mobil antivirüs uygulaması apk indir,virüs programı apk indir,virüs uygulaması apk indir

Bildirimler arasında son olarak “Sosyal Medya Gizliliği” bildirimi kalıyor ki, burada uygulama paylaştıklarınızı tam olarak kimlerin gördüğünü bilmeniz için Facebook gizliliğini sağlıyor. Facebook oturumunuzu açtıktan sonra gizlilik ayarlarının kontrol işlemi başlıyor. Bu işlemin birkaç dakikanızı alacağını belirtelim.

Android telefonda virüs programı

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Uygulama ekranın alt kısmında “Özellikler” yer alıyor. Bu bölümde özellikle Kayıp Cihaz Koruması’na değinmek gerekir. Trend Micro hesabınızla bu bölüme giriş yaptıktan sonra mobil cihazınızı kaybolma tehlikesine karşı korumaya alırsınız. Cihazınız kaybolur ya da çalınırsa cihazı bulabilir, kilitleyebilir ya da içeriğini silebilirsiniz.

Android telefonda virüs programı 2016

Web’de Güvenli Gezme alt başlığında yapacağınız düzenlemelerle Web’de güvenle gezebilirsiniz. Koruma düzeyini Düşük-Normal ya da Yüksek şeklinde ayarlayabilirsiniz. Bu bölümü seçtikten sonra Engellenen Listesi’ne girilmesini istemediğiniz sayfaları ekleyebilirsiniz.

Android telefonda virüs programı indir

Bu bölümde son olarak Çağrı Engelleme’ye değinelim. Uygulama siz engellenen numara ekledikçe herkesten gelen çağrılara izin veriyor. Engellenen Listesini kullanarak rehberinizde yer alan bazı kişilerin ya da rehberde yer almayan numaraların sizi araması ya da rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz. Bu özelliğin başarıyla çalıştığını belirtelim. Engellediğimiz bir numara beni aradı ve telefon bu numarayı meşgule alarak aramayı engelledi.

Android telefonda virüs programı indir

Play Store’da ücretsiz olarak yer alan Dr. Safety uygulaması basit ve kullanışlı arayüzüyle Android cihazında güvenli bir kullanım deneyimi yaşamak isteyenlerin temin etmesi gereken uygulamaların başında geldiğini belirtelim.

Dr. Safety AntiVirüs uygulamasının genel özellikleri: Güvenlik Tehdidinde Tarama – Gizlilik Riski Karşısında Tarama – Kayıp Cihazlar için Koruma – Güvenli Web  – Çağrı Filtresi – Sosyal Medya Gizlilik Önerileri – Uygulamalar ve Oyunlar için Güvenlik

En iyi Mobil AntiVirüs programlarından biri Dr. Safety uygulamasını Google Play Store’dan indirmek için burayı tıklayınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir