Android N Ne Zaman Tanıtılacak Sorusu Cevabını Buldu!

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google‘ın CEO’su Sundar Pichai, merakla beklenen yeni Android N sürümünün de tanıtılacağı yeni Google I/O (Google Geliştirici Konferansı) için tarihi açıkladı.

Sponsorlu reklam

Her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl da yenisi yapılacak olan, milyonların merakla beklediği yeni Google I/O 2016, önümüzdeki 18-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sene I/O 2016‘da duyurusu yapılacak en önemli konuların başında, her zamanki gibi yeni Android sürümü yer alıyor. Öyle ki tüm internetteki Android kullanıcılarının en çok aradığı konuların başında “Android N ne zaman” sorusu yer alıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni sürümün Android N kod adıyla geleceği kesin biliniyorken, henüz “N” harfinin hangi şekerleme ismini alacağı konusunda kesin bilgi bulunmamakla birlikte, NutellaNougat veya Nestlé gibi isimler ön plana çıkıyor. Ayrıca, kısa süre önce Sundar Pichai yaptığı açıklamada, Android N için isim seçimi konusunda yapacakları büyük bir anket ile kullanıcılara danışacaklarını duyurmuştu. Bu konudaki “Google, Android N İsmi İçin Anket Düzenleyecek” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Sponsorlu reklam

Palo Alto’ya yakın bir bölgede bulunan Mountain View’de gerçekleştirilecek olan Google I/O 2016 için Google’ın CEO’sunun twitter hesabından paylaştığı tweet’i aşağıda görebilirsiniz.

google-i-o-2016-sundar-pichai

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Getirdiği Doze, çoklu pencere imkanı ve daha tonlarca önemli yenilikle birlikte Android versiyonları arasında önemli bir yere sahip olacak olan Android N sürümünün, kullanıcılar için oldukça önemli olacağını söylemek yanlış olmaz.

Umarız OEM üreticiler, bu yeni sürümü yayınlamak konusunda bu sefer ellerini çabuk tutarlar.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak