Android N Ne Zaman Tanıtılacak Sorusu Cevabını Buldu!

media 12300

Google‘ın CEO’su Sundar Pichai, merakla beklenen yeni Android N sürümünün de tanıtılacağı yeni Google I/O (Google Geliştirici Konferansı) için tarihi açıkladı.

teknik destek

Her yıl gerçekleştirilen ve bu yıl da yenisi yapılacak olan, milyonların merakla beklediği yeni Google I/O 2016, önümüzdeki 18-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sene I/O 2016‘da duyurusu yapılacak en önemli konuların başında, her zamanki gibi yeni Android sürümü yer alıyor. Öyle ki tüm internetteki Android kullanıcılarının en çok aradığı konuların başında “Android N ne zaman” sorusu yer alıyor.

Yeni sürümün Android N kod adıyla geleceği kesin biliniyorken, henüz “N” harfinin hangi şekerleme ismini alacağı konusunda kesin bilgi bulunmamakla birlikte, NutellaNougat veya Nestlé gibi isimler ön plana çıkıyor. Ayrıca, kısa süre önce Sundar Pichai yaptığı açıklamada, Android N için isim seçimi konusunda yapacakları büyük bir anket ile kullanıcılara danışacaklarını duyurmuştu. Bu konudaki “Google, Android N İsmi İçin Anket Düzenleyecek” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Palo Alto’ya yakın bir bölgede bulunan Mountain View’de gerçekleştirilecek olan Google I/O 2016 için Google’ın CEO’sunun twitter hesabından paylaştığı tweet’i aşağıda görebilirsiniz.

google-i-o-2016-sundar-pichai

Getirdiği Doze, çoklu pencere imkanı ve daha tonlarca önemli yenilikle birlikte Android versiyonları arasında önemli bir yere sahip olacak olan Android N sürümünün, kullanıcılar için oldukça önemli olacağını söylemek yanlış olmaz.

Umarız OEM üreticiler, bu yeni sürümü yayınlamak konusunda bu sefer ellerini çabuk tutarlar.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın