Android numara nasıl gizlenir Samsung resimli

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android numara gizleme Samsung Galaxy Note telefondan örnek olarak gösterilmiştir. İsteyen tuşlama yoluyla veya arama ayarlarından numarasını gizleyebilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android işletim sistemine sahip olan bir akıllı cihazınızın olması halinde bir takım ihtiyaçlarınız olduğunda hangi menüden ilerleyeceğinizi bilmek oldukça önemlidir. Farkında olmadan kullandığınız cihazın özelliklerinden haberiniz olmadığını bile fark edebilirsiniz. En sık merak edilen konuların başında ise gizlilik özellikleri gelir. Numara gizleme veya açık şekilde kullanılması da bunlardan bir tanesidir. Numara nasıl gizlenir şeklinde işlem yapmak isteyenler bunu nasıl yapacaklarını bilmeyebilirler. Android kullanıcıları bunu Ayarlar sekmesinden yapabilirler.

Menüler üzerinden ayarlar sekmesine gelmelisiniz. Bu sekmede telefonunuzun tüm ayarlarına erişim şansı elde edersiniz. Bunlar arasından diğer ayarlar sekmesine ulaştığınızda kolaylıkla arama ayarlarına gelmeniz sağlanır. Bazen farklı sürümlerde bu kısım arama ayarları sekmesinin altında da olabilir. Her iki seçeneği de deneyebilirsiniz.

Android numara gizleme ayarları

Arayan kimliğimi gizle şeklinde bir bilgi olacaktır. Bu bilginin aktif edilmesi durumunda kimliğiniz gizlenir. Bunun anlamı yaptığınız tüm aramalarda kimliğinizin kapalı yani arayan numaranın görünmemesidir. Arama yaptığınızda gizli numara veya bilinmeyen numara şeklinde ekranda yazı çıkacaktır.

 • Ekrandan arama ikonunu açıyorsunuz
 • Üst bölümde alt alta noktalı alana dokunun
 • Ayarlar’ a tıklayın
 • Diğer ayarlara geçin
 • A. kimliğini göster’ e bir kez basın
 • Çıkanlardan ağ, gizle ve göster üstüne dokunun.

Android numara nasıl gizlenir Samsung resimliAndroid numara gizlemesamsung numarayı gizlemegizli arama tuşlamasınumara nasıl gizleniyor

Tuşlama yoluyla numara gizleme işlemi

Arma yaparken tuşlardan numaranın başına #31# ekleyerek işlem yapacaksınız. Bu işlemin tercihi çok nadir bu şekilde arama yapanlar için önerilmekte. Diğer yöntemi deneyenler bir ara bu şekilde unutuyor ve sonradan geç farkına varıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gizleme işlemi yaptıktan sonra tüm aramalarınız gizlenir. Bunun sürekli olmaması adına gerekli olduğunda numaranızı gizleme veya açma işlemini yapabilirsiniz. Aktarılan menüye göre aynı adımları takip ederek kapattığınız şekilde açma şansı elde etmeniz mümkün olur. Aktif olan kısmı pasif şekle getirdiğiniz aramalarınızın tamamında telefon numaranız açık şekilde karşıya aktarılır.

Numara gizlenmiyor ise;

 • Uçak moduna geç ve sonra çık
 • İşlemden sonra cihazınızı kapatın
 • İlgili ayardan “Varsayılan ağ” olarak işlem yapın ve tekrar gizle yaprak test edin
 • İşlemden sonra şebeke aramasını elle yapın
 • Yardımcı uygulamalar kullanılabilir


Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 07:49

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir