Android Pie Go Edition nedir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google’ nin yeni Android Pie Go sürümü Edition yayınlandı. Daha hafif bir arayüze sahip olan yazılım yüklü cihazları yormadan çalışmakta. Gereksiz bazı uygulamalardan arındırılmış

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google firmasının gelişmekte olan ülkelerde yer alan düşük donanımlı cihazların daha verimli bir şekilde çalışabilmesi için geliştirmiş olduğu Go Edition işletim sisteminin yeni sürümü yayınlandı. Android Pie Go Edition olarak adlandırılan bu yeni sürümde düşük seviyeli olan akıllı telefonların çok daha fazla özelliğe kavuşturulması hedef alındı. Android işletim sistemine sahip olan cihazlar bu özellikten yararlanabilecek.

Android Pie Go Edition özellikleri

Google’ın yeni işletim sistemi olan Android 9.0 Pie ile uyumlu bir şekilde çalışacak olan Go Edition sistemi bir önceki sürüm olan Oreo Go Edition’a göre 500 MB daha az yer kaplayacak. Cihaz kullanıcılarına veri tükerimini takip edebilmeleri ve görüntü alabilmeleri için görsel panel sunumu da yapacak olan Pie Go Edition zayıf donanıma sahip olan akıllı cihazlar için yeni kullanım alanları sunacak.

Android Pie Go Edition nedir
Android Pie Go Edition özellikleri

Android Pie Go edition uygulamaları

Düşük seviyeli telefonlar için Google tarafından geliştirilmiş olan Pie Go Edition içerisinde Google Haritalar Go, Gmail Go ve Youtube Go gibi cihazların giriş yapamadığı uygulamalar yer alacak. Google şirketinin yaptığı duyuru ile beraber yeni cihaz sürümünün ardından gelişmekte olan ülkelerde yer alan cihazlar için de Pie Go Edition getirileceği kararına varıldı. 4K ve 1080p videoları dahi oynatmayan düşük donanımlı cihazlar için Pie Go Edition daha az veri tüketimi ile bu cihazlara yüklenebilecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeni sürümle ilgili tüm merak ettiklerinize Android Pie Go Edition indirme bölümünden bakabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir