Android "required for additional security" hatası çözümü

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Android "required for additional security" hatası sonucu telefon açılmama sorunu için çözüm nedir? Telefon neden açılmıyor? Samsung Note Galaxy S5 S6 S7 A1 A2 A3 A4 J1 J2 J3 J4

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android telefonlar gün geçtikçe kendilerini yenileyerek devam etmektedir. Her gelen yeni modelde her gelen android güncellemelerinde telefonlara yeni özellik eklenerek gelmektedir. Bu yeni gelen özellikler bazen sorunsuz çalışabilmekle beraber bazende sorunlar karşınıza çıkabilmektedir. İşte yeni modellere eklenen özelliklerden bir tanesi ve yaşanılan sorun.

İlk defa samsung serisinde Galaxy S5 ile gelen parmak izi ile ekran güvenliğini sağlama özelliği, firmasının daha sonra çıkardığı modellerde de yer aldı. Bu parmak izi özelliği bazen yeni gelen güncellemeler ile hata vermektedir. İste o hatalardan biri ve form sitelerinde yer alan “required for additional security” hatasından bahsedeceğiz.  

Android telefonda required for additional security nedir?

Android "required for additional security" hatası çözümü

Android “required for additional security” hatası çözümü Android işletim sistemine sahip telefonlarda yaşanan bu hata telefonunuzu ilk açtığınızda parmak izi ile ekranı açarsanız “required for additional security” hatasını vermektedir. Ayrıca hata vermesine rağmen ekran açılmaktadır. Daha sonra denemelerde bu hata ile kaşılaşma yaşanmamaktadır.

Sorundan anlaşılacağı üzere bu yazılımsal bir sorundur. Android ilk güncellemesinde bu sorun çözüme kavuşacaktır.   

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir