Android şifremi unuttum şifre sıfırlama resimli anlatım

blank

Android telefon şifremi unuttum ekran desen kilidi sorunu için çözüm önerileri. Android desen kilidinin şifremi unuttum. Gmail şifremi de unuttum. Android ekran tuş kilidi şifremi unuttum peki şifre kırma nasıl yapılır?

teknik destek

Android telefonda / Android tablette unutulan desen kilidi şifresi nasıl açılır? Android şifremi unuttum şifre nasıl kırılır? Gmail şifresini unuttum şifre sıfırlama adımları…

Android cep telefonda ve Android tablette unutulan ekran desen kilidini / Gmail şifresini aşağıdaki adımları deneyerek çözebilirsiniz. Konu için bilgi almak isterseniz önerdiğimiz destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cep telefonda desen kilidi şifresi! Android cihazda kullandığınız Google Gmail şifrenizi bilmiyor veya çalındıysa yeni bir şifre almak için şifre sıfırlama veya oturum açma sorunu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ekran desen kilidi Android şifremi unuttum

Gmail.com’a giriş yapıp “Şifremi bilmiyorum” adımlarını deneyiniz. Cevap veremediğiniz her soru için “Farklı bir soru deneyin” seçeneğini kullanınız.

Yukarıdaki adımlar ile sorun çözülemediyse, cihazınız için hard reset atabilirsiniz. Hard reset atma işlemi ile cihaz içerisinde kayıtlı her şey silinecektir. Sim kart ve hafıza kartına zarar vermez.

Veriler silinmeden yani dosyalar silinmeden kilidi açmak için Google’ de veriler “Android silinmeden kilidi açma” şeklinde aratarak sitemizin konularına ulaşabilirsiniz.

Android cihazların genelinde 2-3 seçenekle hard reset yapılır. Aşağıda örnek olarak yer verdiğimiz adımları deneyebilirsiniz. Desen kilidi şifremi unuttum

Hard reset nasıl yapılır?

Android şifremi unuttum telefonum kilitlendi. Desen kilidi nasıl kırılır? Cihaz kapalıyken ses açma + menü ve güç tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz. Ses kısma + menü ve güç tuşlarına … basılı tutunuz. Menü + güç tuşlarına basılı tutunuz. Ses açma ve güç tuşlarına basılı tutunuz. Ekrana gelen Android logosu ile tuşlardan elinizi çekiniz. Wipe data / factory reset seçeneğine ses kısma tuşu ile gelip güç tuşuna basıp çekiniz. Yes seçeneğine gelip güç tuşuna basınız. Son adım tekrar güç tuşuna basınız.

Hard reset atma adımları genelde aynıdır. Ya ses açma ya da ses kısma tuşları kullanılır. Bazı modellerde hard reset işlemi yapılamamakta. Bu cihazlarda ise bilgisayar üzerinden veya sıfırdan ROM atılarak yapılmakta.


Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 18:18

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!