Android Sürümlerinde KitKat İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google her ay olduğu gibi ağustosun ilk yarısında bir kez daha Android sürümleri kullanım oranlarını açıkladı. Mobil dünyasının en çok kullanılan işletim sistemi Android için yayınlanan son raporda KitKat sürümünün kullanım alanını istikrarlı bir şekilde genişlettiği görülüyor.

teknik destek

Google Play’i ziyaret eden Android cihazlardan alınan son verilere göre Android 4.4.x KitKat %20.9 kullanım oranına erişti. Jelly Bean düşüşe rağmen hala Android ekosisteminde en çok kullanılan sürüm olarak dikkat çekiyor. Son yayınlanan veriye göre Jelly Bean %54.2 kullanım oranıyla hala platformun yarısından fazlasına hükmediyor.

Diğer Android sürümlerinden Ice Cream Sandwich cephesinde düşüş devam ediyor. Sürpriz olan gelişme ise Gingerbread’in kullanım oranını artırması oldu. Android 2.3 Gingerbread kullanım oranı %13.5’ten %13.6’ya yükseldi. Android 2.2 Froyo ise geçen ay %0.7 olan kullanım oranını korumayı başardı.

Android sürümlerin kullanım oranlarında son iki ayda yaşanan değişime aşağıdan göz atabilirsiniz;

  • Android 4.4 KitKat: %17.9’dan %20.9’a seviyesine yükseldi.
  • Android 4.1-4.3 Jelly Bean: %56,5′ten %54.2’ye geriledi.
  • Android 4.0.x Ice Cream Sandwich: %11.4′ten %10.6’ya geriledi.
  • Android 2.3 Gingerbread: %13.5′ten %13.6’ya yükseldi.
  • Android 2.2 Froyo : %0.7 >> %0.7

August-Android-Distribution-Numbers-630x283

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!