Android Tabanlı Mini Oyun Konsolu GameStick, E3 2013 Fuarı’nda Görücüye Çıkacak!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Android tabanlı oyun konsolu OUYA gibi bir Kickstarter projesi olan GameStick, önümüzdeki saatlerde başlayacak E3 2013 Fuarı’nda görücüye çıkacak. Projenin gelişimini kısaca hatırlatacak olursak; OUYA gibi Android platformunda yer alan oyunları daha büyük ekranlara aktararak konsol deneyimi yaşatmak isteyen GameStick için 647 bin dolar bağış toplandı. Projede öncelikli hedef ucuz ve taşınabilir bir cihaz oluşturmakken, bir USB bellek büyüklüğünde olan cihazın oyun oynatma yeteneği sayesinde konsol olarak nitelendirildiğini belirtelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

GameStick için tıpkı OUYA konsolunda olduğu gibi birçok geliştirici ile irtibata geçildi ve platforma mümkün olduğu kadar daha fazla oyunun eklenmesi sağlanmaya çalışılıyor. Şu an için net bir rakam verilmiş değil ancak ocak ayında 200’den fazla oyun sisteme uygun hale getirilmişti. 69 dolar ve daha fazla bağış yapanlara ücretsiz olarak dağıtılacak mini oyun konsolu için beklenen daha fazla bir talebin gerçekleştiği bildirilirken, cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor;

15GHz frekans hızında çalışan Cortex-A9 mimarisine sahip çift çekirdekli Amlogic 8726-MXS işlemci, 1GB RAM, 8GB dahil depolama birimi, bulut depolama hizmeti, HDMI bağlantı, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Bluetooth yoluyla bağlantı sağlayan 4 oyun kontrolcüsüne kadar destek, Android 4.1 ve 1080p çözünürlüğünde video çözümleme.

E3 2013 Fuarı’nda mini oyun konsoluna dair daha fazla detaya sahip olacağız. PlayJam ekibi tarafından yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak