Android tablette şarj sorunu

Android tabletlerde şarj yaparken bir anda %100 dolması, batarya dolu 5 dk sonra bitiyor. 10 dk sonra şarj bitiyor. Batarya dolu ama telefon kapanıyor. Pil dolu ama biranda bitiyor şarj bitmesi.

Android tablette şarj sorunu
müşteri hizmetleri

Android işletim sistemine sahip bir çok ürün piyasada bulunmaktadır. Tablet ve telefon cihazlarında kullanılan bu işletim sistemi günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Android tabletler hayatımızın her alanında yer almaktadır.

Bu kadar yoğun kullanımı bulunan bu cihazlar bir müddet sonra pil batarya hatası vermeye başlamaktadır. Peki bu kadar yoğun kullanımı olan bu cihazlar ne gibi pil sorunları çıkarmaktadır;

Android tablette şarj sorunu nedeni

Android tablette şarj sorunu

Android tabletinizin bataryasının şarj esnasında hemen dolması ve pil durumunun %100' ü göstermesi. Android tabletinizi kullanırken %100 olan bataryanızın saniyeler gibi hemen biterek %0' ı göstermesi Android tabletlerde şarj sorunun nedeni nedir?

Yukarıdaki hataları alan takipçilerimiz için tablet bataryası hemen bitme sorunun kaynağından bahsedelim. Bu sorunlar karşılaşan kullanıcılar büyük bir ihtimalle donanımsal bir sorun bulunmuyorsa tabletiniz şarjdayken kullandığınızdan dolayı bir müddet sonra bataryanız bu hataları vermeye başlayacaktır. Bu hatanın daha geç oluşabilmesi için tabletinizi şarjdayken kullanmayınız. Yukarıdaki sorun ile karşılaşan kişiler için önerimiz ise; büyük bir ihtimalle bataryanızın kullanım ömrü bitmiştir.

Yazılımsal olarak yapılacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Yapmanız gereken tabletinizin modeline uygun yeni bir batarya almaktır. Bi ihtimalde batarya uyumsuzluğu. Yani orjinal batarya kullanmıyorsanız, nedeni bu olabilir. Bazı cihazlarda bu tarz sorunlar olabiliyor.   

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 04:09
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarj sorunu
Sarj sorunu - 8 ay Önce

Tablet casper via s10 1.10saniyede %1 eksiliyor

Gizli
Gizli - 12 ay Önce

Tabletimi bazen derslerden dolayı şarjda kullaniyordum son zamanlarda şarjı tam dolduğunda çıkarıyorum ama 1dk sonra %0 oliyo ve kapaniyo sizce virüs girmiş olabilir mi?

Batarya şarj sorunu
Batarya şarj sorunu @Gizli - 12 ay Önce

Tüm cihazlarda kullanılan pil' in belli bir şarj sayısına kadar desteği vardır. Düzensiz şarj ve şarjda kullanımlar batarya ömrünü kısaltır. Bataryası değiştirilmesi gerekebilir.

Aykut
Aykut - 12 ay Önce

Tabletimin adı casper Nedense bitiyor şarjı hemen

Çok az gidiyorsa
Çok az gidiyorsa @Aykut - 12 ay Önce

Ya şarj cihazından ya da bataryasının değişmesi gerekiyor.

tugba
tugba - 1 yıl Önce

Benm ki gecelr dn gnduzler kadar oluyor ve oyun oynaken kapaniyor

fatma
fatma - 1 yıl Önce

Casper VIA t8d android tablet orijinal pil 100% dolmuyor 56% civarı yani yarım doluyor pil göstergesi öyle

Tablet şarjı tam dolmuyor
Tablet şarjı tam dolmuyor @fatma - 1 yıl Önce

Başka bir şarj cihazında deneyiniz. Voltaj ve amper desteklesin yeter. Bunun dışında hard reset atınız. Duruma göre batarya değişmesi gerekebilir.

Chbgctg
Chbgctg - 1 yıl Önce

Vgmgbgb

arzu
arzu - 2 yıl Önce

tabletimi 3 ay önce aldım bazen derslerin yogunlugundan dolayı şarjdayken kullanmak zorunda kaldım ve şarjım cok cabuk bitiyor ve boştayken şarj yiyor ne yapmalıyım

Tabletin şarjı erken bitiyor sorunu
Tabletin şarjı erken bitiyor sorunu @arzu - 2 yıl Önce

Bataryası değişmesi gerekebilir. İçi açılmadan net anlaşılabilmesi için tableti fabrika ayarlarına döndürüp her hangi bir uygulama yüklemeden denemek gerekiyor.