Android Tabletler iOS Tabletleri Geçti

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

IDC, Amerika’da bağımsız olarak analiz yapan bir araştırma firması. Zaman zaman bu araştırma firmaları çok fazla eleştir alsa da yaptıkları işlerin doğru olduğu otoriteler tarafından kabul ediliyor. Genelde bazı firmaların para vererek bu araştırmaları yaptırdıkları ve isteğe bağlı sonuç verdiklerine ilişkin dedikodular da olsa yazdıklarını dikkate almak gerekli diye düşünüyorum.

teknik destek

IDC firmasının son raporuna göre 2013 üçüncü çeyrekte Android tablet satışları iOS tablet satışlarını geride bıraktı. 2013 üçüncü çeyrekte Android pazar payı % 45,6’lık pazar payı sahibi iOS platformunu geçerek %46,2 lik bir pazar payına sahip oldu. Aynı dönemdeki iPad pazar payı ise %29,7’de kaldı. Yapılan analize göre Android pazar payı Samsung ve Lenovo’nun liderliğinde gidiyor ve her iki firma da pazar paylarını sürekli arttırıyorlar.

Burada IDC’nin yaptığı analizde eksik olan şeyse iPad Air ve iPad Mini 2 satışlarının son çeyrekte  yer aldığı. 2013 yılında ki tablet yüzdeleri bence iPad Air ve iPad Mini 2 olmadan biraz eksik kalmış. IDC dürüst bir firmaysa ve bunu para için yapmıyorsa 2014 yılı içinde yeni bir tablet satışları analizi yayınlayacak mı?

Peki sizce hangi tablet daha iyi?

Kaynak: IDC

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!