Android Desen Kilidi Hard Resetle ve Hard Resetsiz Açma

Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açma Samsung Galaxy S4 S5 S6 desen kilidini hard resetle kırmak nasıl yapılır?

İlerleyen teknoloji sayesinde telefonlarda hızla gelişmektedir. Artık bilgisayar görevi gören akıllı telefonlar yaşamımızı her yönden kolay hale getirmeye başlamıştır. Her geçen gün yeni tasarım ve yeni sürümlerle karşımıza çıkan akıllı cihazlar bir o kadarda hassasiyet olup dokunmatik özelliğinden dolayı çabuk kilitlenme bozulma beyni karışma durumlarıyla fazlasıyla karşılanır. Galaxy cihazlarında desenli ekran kilidi seçeneği oldukça fazla mevcut olup insan bazen ne koyduğunu şaşırıyor ya da çocuklar bir kaç kez yanlış girince kilit reset atılmadan açılamıyor.

Galaxy s4 desen kilidini hard resetle açma yöntemini adım adım anlatacak olursak öncelikle cihazın şarj durumu %40 civarında olması tavsiye edilir tabi ki %10 da aynı işlem yapılabilir. Cihaz kapalı durumdayken aynı anda ses açma – menü ve güç tuşuna 10 saniye kadar basılı tutulup ekranda android ya da samsung logosu çıkınca elinizi çekiniz ve ekrana gelen wipe data/factory reset üzerine ses açma tuşu ile gelerek güç düğmesine basılıp çekilir. İşlem tamamlanmış olunur fakat cihazda bulunan bütün veriler resimler videolar rehber her şey silinir. Hafıza kartında olanlar kalır.

Android cihazlarda hard reset atmayla ilgili resimli anlatım, Samsung Android telefonda hard reset yazımızı incelemeniz önerilir.

Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açma

Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açma 2016

Android desen kilidi hard resetle ve hard resetsiz açma

Galaxy s5 için hard reset atma s4 te yapılan işlemlerin aynısı olup wipe data/ factory yazısının üzerine ses açma tuşuyla gelip güç düğmesine basılıp çekildikten sonra hard reset için çıkan seçeneklerden Yes – delete all user data’nın üzerine ses kısma tuşu ile gelerek güç düğmesine basılıp çekilir. İşlem tamamlandı son olarak ekrana gelen reboot system now seçeneğine güç düğmesiyle basıp çekiniz. İşlem tamamlanmıştır.

Galaxy s6 cihazı için hard resetli kilit açma olayı cihaz kapalı durumdayken ses açma+menü ve güç düğmesine 10 saniye basılı tutulur samsung logosu geldiğinde elinizi çekiniz ekrandaki wipe data factory yazısının üzerine ses kısma tuşu ile gelerek güç düğmesine basıp çekiniz Yes yazısının üzerine gelerek güç düğmesine basıp çekiniz son işlem olarak tekrar güç düğmesine bastığınızda cihaz tekrar başlayacaktır. Galaxy s4 s5 s6 desen kilidini hard resetle açma ve hard resetsiz açma işlemleri galaxy cihazlarında kısaca bu şekilde yapılmaktadır. Tüm veriler silinecektir.

Android cep telefonda ve tablette açılış desen kilidini hard reset yapmadan, yani telefonu sıfırlamadan açmak isteyenler için, bazı programlar internette yer almaktadır. Bazı programlar bazı marka modellerde işe yaramazken, ücretli yazılımlar %100 çözüm sunmazsa da iş görebiliyor.