Android ekran desen kilidi nasıl açılır

Tabletin ve cep telefonun şifresini unuttum Gmail şifresini istiyor. Android ekran kilidi nasıl açılır adım adım resimlerle birlikte işlem yaparak kilidi açacağız.

Android ekran desen kilidi nasıl açılır
müşteri hizmetleri

Android telefonda ekran tuş desen kilidinin şifresini unuttum sıfırlama yapamadan kilidi kırmak için ne yapmalıyım? Model desen kilidi açmak için Hard Reset yönetminden yararlanmamız gerekiyor. Android ekran desen kilidi nasıl açılır ?

Android' te unutulan veya yanlışlıkla çok fazla model desen kilidi denemesi sonucu kilitlenen cep telefonunda açılış ekran şifresini kırmak için h. reset atabilirsiniz. Ama cep telefonumda önemli verilerim bulunuyor! (fotoğraflar, videolar, rehber, mesajlar ve dosyalar)

Format atmadan & cihazı sıfırlama'dan açmak istiyorum çözümü nedir?

diyenler içinde alternatif yöntemler bulunmaktadır. Akıllı telefonların büyük bir hızla yayılmasıyla, hayatımızdaki yeri ve önemi de aynı hızla artmakta. Artık akıllı telefonumuzdan şahsi, özel bilgilerin haricinde işlerimizi dahi yapar olduk. Bu sebeple bir çok kullanıcı, telefonuna ekran kilidi koymaktalar, ve bunlardan bir çoğu da şekil (pattern) ekran kilidi kullanmaktalar. Ancak bu durum bazen kullanıcılara son derece rahatsızlık veridi durumlara sebep olmakta. Bu da şekil ekran kilidini unutunca başımıza gelmektedir. 

Android desen kilidi nasıl açılır?

Android ekran desen kilidi nasıl açılır : Android cep telefonun şarj durumu öneri olarak % 10 - %40 olabilir. Telefon kapalı durumda Ses açma + Menü ve Güç tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutunuz. Ekrana Android logosu geldiğinde, tuşlardan elinizi çekiniz.

Android ekran desen kilidi nasıl açılır

Hard reset için ekrana gelen " wipe data / factory reset " yazısının üstüne Ses kısma tuşuyla gelip Güç tuşuna bir kez basıp çekiniz. " Yes delete all user data " seçeneğinin üstüne de Ses tuşu ile gelip Güç tuşuna basınız. 

Android desen kilidi nasıl açılır?

Android telefonda hard reset, işlemini gerçekleştirdiniz. Şimdi cihazı yeniden başlatmaya geldi. " reboot system now " seçeneğinde Güç tuşuna bastığınızda cihaz yeniden başlayacaktır.

Android ekran desen kilidini kırma

Not: Android cep telefonu ve tablette hard reset yöntemi ile desen kilidi kaldırılmış olacak. Ama cihaz içerisinde bulunan tüm veriler silinmiş olacak.

Android telefonu sıfırlamadan desen kilidini kırmak

Android cep telefonlarda desen kilidi ile ilgili bu yazımızı geçmişte sizlerle paylaşmıştık. Ama yazımızı biraz daha geniş tutarak daha detaylara inerek tekrar sizlerle paylaştık.

Android telefonda ekran tuş desen kilidini kırmak sıfırlama' dan: Şekil ekran kilidini unutunca, yapılabilecek en kolay yöntem, Google'ın hesap şifresini girmek olacaktır. Hesap şifresini unutmuş olanlar için de telefonu sıfırlamak, yani fabrika ayarlarına dönmek olacaktır.

Telefonunuzun modeline göre, wipe (fabrika ayarlarına sıfırlama) yapabilmek için, bootloader'a giriş yapmanız ve ardından recovery'ye, eğer yüklü değil ise daha zor yöntem olan adb komut sistemine bağlanmanız gerekecektir. Ancak çok önemli bir husus var ki o da, bütün bu yöntemlerle (ilk yöntem hariç) tüm verilerinizi kaybedeceksiniz. Şimdi sizlere, şekil ekran kilidini ve Google hesap şifrenizi unuttuğunuzda bilgilerinizi kaybetmeden nasıl telefonun ekran kilidini açabileceğinizi göstereceğim.

  • Telefondan "Ayarlar" kısmına girinip "USB hata ayıklama" yani "USB Debug" modu açık olarak varsayalım. Telefon açıkken USB kablosuyla bilgisayara bağlayınız. "USB hata ayıklama modu" açık değilse, fastboot moda girerek yapılabilir. Önemli tarafı bilgisayar telefonu görsün.
  • Telefon bilgisayara bağlandıysa "ADB komut sistemi" içinde tools. zip dosyasının indirilmesi gerekiyor. İndirildiyse sıkıştırılmış halinden çıkarılıp bir klasöre atınız. 
  • Klasörde klavyedeki shift tuşuna basılı tutunuz. Sonra mause sağ tıklayıp "Komut penceresini buradan aç" tıklatınız. 
  • Komut penceresindeyken "adb devices" yazıp çalıştırınız. Telefonla bilgisayar bir birini aldıladıysa aşağıdaki yazılar çıkacak. Çıkmazsa cihazın sürücüsünü bilgisayara yükleyin.

Android telefonu sıfırlamadan desen kilidini kırmak

Cihaz takılysa sonra, sırasıyla görseldeki komutları yazınız. Kodlar çalıştıysa telefon yeniden başlayacak ve kilit kalkacak. 

Android telefonu silmeden desen kilidini kırmak

Android telefonlar için şifre kırmayla ilgili programlar yer alıyor. Genelde ücretli sürümler iş yapmakta. Örnek "Screen Lock Bypass" kesin çözüm sağlamasada başarılı olma olayı yüksek.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 09:58
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
şükran
şükran - 12 ay Önce

telefonumun şarjı bitti sonra telefonda fasboot diye bir şey çıktı şimdi açılmıyor

Fastboot çıkma
Fastboot çıkma @şükran - 12 ay Önce

Bununla alakalı yazımız var incelemenizi öneririz.

ali
ali - 1 yıl Önce

telefon cmd'de de unauthorized olarak gozukuyor. Dolayısıyla olmuyor.

ayşe türker
ayşe türker - 2 yıl Önce

samsung hesabınızın şifresini biliyorsanız harika yöntem burada

google.com/android/find?hl=tr

kenan
kenan - 2 yıl Önce

yaw telefonu açıp diyo

Harun kocak
Harun kocak - 2 yıl Önce

J8 kilit kırma

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Deseni le ilgili bişey sormuyor kapatmak için bile desen isteniyor.galaksi A3

murat tas
murat tas @Mehmet - 1 yıl Önce

evet ya bende nasıl yapcam bilmiyom

Ömer faruk
Ömer faruk - 2 yıl Önce

Telefonum samsung j3 ekran kilidini unutum

Telefon numaram

Arif Sefa
Arif Sefa - 3 yıl Önce

Telefonumu android 7.0 a yükselttikten sonra girdiğim şifreyi kabul etmedi. Şu anda telefonumu açamıyorum. Ve bir husus daha var telefonu tamamen kapatabilmek için benden şifre istiyor acaba nasıl kapatabilirim telefonu.

Emel
Emel - 3 yıl Önce

Peki robot yatik durumda ağzında ünlem işareti var niye acilmiyo

Yunus
Yunus - 3 yıl Önce

Arkadaşlar desen kilidini unuttuysaniz içindekiler silinmeden açmanız için öncelikle samsung hesabınızın olması gerekir telefonda kurulu bir samsung hesabiniz varsa samnsug a kullanıcı adı ve şifrenizi yazarsanız telefonunuz orda gözükür ve kilidi ac düğmesine başarsanız otomatik kilit kalkar ve telefon açılır tekrar kilit koyabilirsiniz findmymobile.samsung. com bu adrese girip uzaktan kotrol ile cihaz kilidini devre dışı bırakabilirsiniz

ndafnı
ndafnı - 3 yıl Önce

merhaba s6 egde kullanıcısıyım resmler sılınmeden nası format atarım

mahir
mahir - 3 yıl Önce

lann

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Okey

mulkiy
mulkiy - 3 yıl Önce

kocamin tlf ayfon 5 sofrleliacmak istiyorum

isimsiz
isimsiz - 3 yıl Önce

Olmuyor yaaaaa yeter amaaaaa


Teknoloji haberleri