Android şarj simgesi var ama şarj olmuyor

Telefonun şarjı tamamen bitti ve şarj yapamıyorum. Android şarja taktım şarj simgesi var ama şarj olmuyor şikayeti bu aralar sık sık karşılaşıyoruz. Şarj cihazını taktığınızda doluyor gibi gösteriyor...

Android şarj simgesi var ama şarj olmuyor
banner192

Gelişen teknoloji çağı ile birlikte hayatımıza giren akıllı Android telefonların en büyük sorunlarından biriside çabuk şarjın bitmesi. Android telefonumuzu şarj etmek için şarja taktığımızda şarj olmadığını görünce aklımıza gelecek sorulardan bir tanesi de Android şarja taktım şarj simgesi var ama şarj olmuyor  olacaktır. Bu sorunun çözüm yolları şunlardır.

Telefon şarj olmuyor nedeni? Sorun genellikle şu şekildedir. Ya telefonu şarja taktığımızda şarj olmuyor yada şarj olduğunu gösteriyor fakat pil göstergesi dolmuyor veya telefon hiç şarj olmuyor gibi temel sorunlar çok yaygın olarak kendini göstermektedir. Böyle sorunla karşılaştığımızda deneyeceğimiz yöntemler şunlardır.

Şarj kablosu sorunu
Telefonu şarj etmek için kullandığınız şarj kablosunda bir sorun olabilir. Telefon şarj olmuyor diye düşünüp hemen telefonun bataryasını değiştirmeyin. Belki sorun şarj aletinin USB kablosunda dır.

Adaptör sorunu
Telefonu şarj etmekte kullandığınız adaptör çıkartılabilir özellikli bir adaptör ise bundan kaynaklı olarak telefonunuz şarj olmuyor olabilir.

Şarj esnasında oyun oynama
Telefonunuzu şarj ederken yoğun grafikli bir oyun oynuyorsanız telefonunuzun şarj yüzdesi zaten dolmaz. Bunun test etmek için öncelikle telefonunuzu kapatın ve telefonu şarja takılı vaziyette bırakın. Eğer bu işlemi telefonu kapatmadan yapmak istiyorsanız telefonunuzda bulunan oyunu kapatın ve telefonu uçak moduna alın.

Şarj soketi arızası
Telefonunuzun şarj soketine toz, kir veya şeker gibi madde sıkışmış olabilir. Küçük bir kürdan yardımı ile bu sorunu giderebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri
Yazılımsal sorunlar

Bazen gelen bir yeni yazılım güncellemesi ile çok nadirde olsa bu tarz sorunlar karşılaşılaibliyor. Genelde şarj kullanım süresi az gidiyor şeklinde şikayetler gelir. Bu gibi durumlarda hard reset atılır. Sonra devam ediyorsa sıfırdan yazılım yükleme yapılır.

Android şarj simgesi var ama şarj olmuyor

Android telefonda şarj olmuyor sorunu

Şarj olmuyor batarya dolmuyor genel nedenleri: Telefonu yan sanayi şarj cihazlarıyla şarj edilmesi. Burada iki önemli husus var. Biri şarj aleti yani şarj adaptörünün orjinal olmaması. İkincisi ise şarj kablosunun orjinal olmaması. Burada en büyük tehlike şarj adaptörü. USB kablolarda cihaz kadar tehlikeli olmayabiliyor. Ama batarya ömrünü kısaltıyor.

Pil ömrünü tamamlamak üzere veya artık kullanılmayacak duruma geliyorsa telefonun şarjı tamamen bittiğinde artık cihaz açılmaz. Şarja taktığınızda şarj dolmayacak. Bir telefonda şarj çok az gidiyorsa şarj seviyesi en az %5' in altında şarj etmeyiniz. Aksi daha açılmayabilir.

Şarj entegresinde sorun olabilir. Bu olasılık biraz daha düşük olabiliyor. Yani bi ihtimal.

Şarj cihazı arızalı olabiliyor. Veya gücü şarj etmeye yetmiyor olabiliyor. Bu durum genelde şarj cihazında arıza oluştuğunda veya yan sanayi cihaz kullanıldığında görülür. Başka bir cihazla ve bilgisayar USB portlarında deneyin. Şarj olmuyor sorunları için yorumla iletişime geçebilirsiniz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
furkan akbaş
furkan akbaş - 4 hafta Önce

telefonum daha yeni 8.1.0 android sürümü casper via g3 1gün önce oldu şarj ediliyor yazıyo ama hiç artmıyor sadece şarj oluyor yazıyor

Şarj ediliyor ama olmuyor
Şarj ediliyor ama olmuyor @furkan akbaş - 4 hafta Önce

Yazılım olarak sorun yoksa batarya ömrünü tamamlanmış.

Donald trump
Donald trump - 4 ay Önce

Thanks