Android' te silinmiş SMS mesajları geri getirme yöntemi!

Cep telefondan silinen rehberi ve SMS mesajları geri alma programı olarak çok sayıda ücretli yazılımlar bulunmakta. Ücretsiz olanların çoğunluğu iş görmemekte.

Andronova

Android telefondan silinmiş mesajları kurtarmanın dışında silinen videoları ve resimleri geri getirme için neler yapılabilir sizler için araştırmaya çalıştık. Bu yazımızda özellikle Android silinen mesajları geri almaya çalışacağız.

Ne zaman neyin akıllı telefonunuzun başına geleceğini asla bilemezsiniz. Bu gibi durumlarda da, oldukça yoğun kullandığımız akıllı telefonlarımızdaki bilgilerin kaybolma ihtimali yüksek. Artık Android, iOS gibi işletim sistemleri, rehber, resimler, videolar gibi bir çok önemli bilgiyi otomatik olarak yedekleyerek kullanıcıları önemli bilgi kayıplarından kurtarıyorlar.

Yazı sonundaki öneri haberimiz konuyla alakalı ve kesinlikle göz atılmasını öneriyoruz.

Silinen mesajları geri getirme programı kullandınız mı?

Peki ya SMS mesajları? Eskiden bir cep telefonunun en önemli işlevi olan SMS (kısa mesaj servisi), şimdilerde WhatsApp gibi uygulamalar sayesinde popülerliğini yitirmekte. Ancak yine de milyarlarca kişinin kullandığı SMS mesajlarına yönelik kurtarma yöntemi işletim sistemlerinde yer almıyor ve bunun önemli, telefona bir şey olduğunda kaybedilen SMS mesajları hatırlandığında ortaya çıkıyor.

Bu yazımızda, akıllı telefonunuzda bir sorun olması veya Android’te yanlışlıkla silinmiş SMS mesajları geri getirme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Öncelikle, Türkiye’deki operatörlerin, kullanıcıların iletişim verilerini “normalde 1 yıl olması gerekirken” 5 yıl süreyle sakladığını söylemeliyiz. Ancak, maalesef bu bilgiler arasında SMS mesajları bulunmamaktadır. Yani operatörünüze başvurarak silinmiş SMS mesajlarınıza ulaşmanız mümkün değil.

Veri kurtarma uygulamaları

Veri kurtarma programı eğer;

SMS mesajlarını silinmiş ve yedek almamışsanız, Android Data Recovery (ücretli), Dr. Fone (ücretli), Fonelab, Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery (ücretli) ve FonePaw A. D. Recovery (ücretsiz) gibi veri kurtarma yazılımlarıyla SMS mesajlarını geri getirerek kurtarabilirsiniz. Tüm veri kurtarma uygulamalarını kullanırken, telefonunuzdan Geliştirici Seçenekleri bölümünde USB Hata Ayıklama özelliğinin aktif olması gerekmektedir. 

Android' te silinmiş SMS mesajları geri getirme yöntemi!

Otomatik olarak SMS mesajlarını yedekleme

Telefonunuzun bozulma ve SMS mesajların silinme ihtimaline karşı, otomatik yedekleme uygulamalarını kullanarak, bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Size bu konuda oldukça başarılı olan SMS Backup & Restore uygulamasını tavsiye ediyoruz.

SMS Backup & Restore uygulamasını doğrudan telefonunuza yükleme için;

  • SMS Backup & Restore indir bağlantısına veya Google Play Store’dan indirmek için buradan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&utm_source=andronova.net ulaşabilirsiniz.
  • Birde Disk Drill ve Comfy File recovery programları da kullanılabilir. Önerdiğimiz bazı uygulamalar iPhone iOS cihazlarda da kullanılmakta.

veri kurtarma programları-3

Unutmayın, başınıza gelmeden önce SMS mesajlarını yedeklerseniz, bunun ne kadar kötü ve sinir bozucu bir durum olduğunu da hiç görmez ve silinmiş SMS mesajları geri getirme ve kurtarma yöntemleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız. ,


Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 03:27

Andronova