App Store' a bağlanamıyor hatası için çözüm nedir?

iOS 11, iOS 12 veya bir gün iOS 13 çıktığında sürüm güncellemesinden sonra uygulama indirirken "Apple Store' a bağlanamıyor" yani "App Store' a bağlanamıyor" hatası çıkarsa çözümü...

App Store' a bağlanamıyor hatası için çözüm nedir?
müşteri hizmetleri

iOS sürüm güncellemelerinden sonra veya App Store' den bir uygulama indirmeye çalıştığınızda "App Store' a bağlanamıyor" ya da "Apple Store' a bağlanamıyor" hatasıyla karşılaşıyorsanız, aşağıdakiler kesin çözüm getirebilir. Sorun Android telefonlar ve tabletlerde de görülmekte.

App Store' a bağlanamıyor nedir? Bu hata anlık olarak karşımıza çıkabiliyor. Bazende yazılımsal bir sorun olarak görülmekte. Apple' ın uygulama markezine erişimde sanki internet bağlantınız yokmuş gibi davranması sonucu bu şekilde bir hatayla karşılaşılıyor.

App Store' a bağlanamıyor hatası için çözüm nedir?

App Store' a bağlanamıyor çözümü

  • İnternet bağlantısında sorun olabilir. Wifi veya kendi internet verisinde deneyin.
  • Hücresel veride bir sorun olabilir. Kapatıp açınız ve 4.5G' den 3G' ye çekiniz.
  • Telefonunuzu kapatınız biraz bekleyip açınız.
  • Telefon tarihi yanlış olabilir düzeltiniz.
  • Apple hesabınızın oturumunu kapatıp sonra tekrar giriş yapınız. Yani ayarlardaki isminizin yazdığı yere dokunup açılacak yerdeki "iTunes App Store" seçeneğine girip ilk seçeneğe dokunun. Yani Apple kimliği yazan yere. Sonra "Çıkış yap" yapıp tekrar giriş yapınız. Uyarı olarak Apple kimliği şifrenizi bilmiyorsanız tekrar giremeyebilirsiniz.
  • Son olarak iTunes üzerinden sıfırdan cihaz yazılımı yüklemeniz. 

Cihazda her hangi bir hata kodu ekrana gelirse çözüm için bizimle paylaşınız.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR