Kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma kilitleme

Google, Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını ücretsiz kullanarak, kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma ve sonrasında kilitleme nasıl yapılır inceleyelim.

Kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma kilitleme
müşteri hizmetleri

Android cep telefonu ve tabletlerde "Cihaz Yöneticisi" hizmetini kullanarak Google harita üzerinden, kayıp veya çalınan cihazın yaklaşık konumu ve en ne zaman kullanıldığını kontrol edebilirsiniz. Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını buradan indirip, Android cihazınıza yükledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Android Cihaz Yöneticisini aktif etmek ve kullanmak: Bulmak istediğiniz cihazın konum bilgilerine erişmek için Google Gmail hesabı ile oturum açılması gerekiyor. Telefonda Cihaz Yöneticisi, açık olmayan, internet mobil veri ve Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı sağlanmayan cihazlarda bu hizmeti kullanamazsınız. 

Kayıp ve çalınan android telefonları bulma kilitleme

Android.com/ devicemanager adresine giderek Google Gmail hesabınızla giriş yapınız. Çoklu cihazlarda istediğiniz cihazın yanında bulunan okun üstüne tıklamanız yeterli. Başka bir mobil cihazınız varsa kaybettiğiniz cihazı bulmak için Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz cihazda Android Cihaz Yöneticisi uygulaması yüklü olmalıdır.

Kayıp ve çalınan Android cep telefonları bulma kilitleme

Android cep telefonları bulma

  1. Uygulamayı yüklediğiniz cihazından Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını açınız. Açma simgesi android uzaktan kontrol
  2. Google Gmail hesabınızla giriş yapınız oturum açılması gerekiyor.
  3. Birden fazla ekli cihaz varsa görüntülemek istediğiniz cihazı seçiniz
  4. Telefonu görmek için telefonunuzdan ekranın üstten alt tarafa doğru parmağınızla hızlıca kaydırınız.
  5. Android Cihaz Yöneticisi ile seçtiğiniz cihazda yaklaşık konumunu görebileceksiniz. 

Kayıp telefonları bulma kilitleme

Kaybedilen / çalınan cep telefonu uzaktan kilitleme, silme veya zili çaldırmak

Çalınan veya kayıp cihazda Google Gmail hesabı ile oturum açılmış ise, Android Cihaz Yöneticisi uygulaması ile uzaktan cihazı kontrol edebilir, cihazı silmek, cihazı kilitlemek veya uyarı zil tonu mesajını çaldırabilirsiniz.

Kayıp veya çalınmış cihazın ekranına bir mesaj bırakabilirsiniz. Örnek olarak araması için bir cep telefon numarası. android.com/ devicemanager adresine hesabınızla giriş yapıp, cihazı seçip, ekrana gelen seçeneklerden Kilitle seçeneğini seçebilir veya Telefon numarası seçeneği kullanılabilir. Gönderdiğiniz telefon numarası, kayıp veya çalıntı cihazın kilit ekranında görüntülenecek. Kayıp / çalıntı Android Cihaz Yöneticisinden cep telefon numarası kaldırmak için aynı adımlarla, telefon numarası alanında yer alan numarayı sil seçeneğini kullanabilirsiniz.

Not: Android Cihaz Yöneticisi uygulaması kapatılmış, mobil internet veya Wi-Fi bağlantısı kesilmiş cihazlarda, uygulama çalışmamaktadır. Sadece en son bağlantı yapıldığı konumu görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 20:49
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nezir nas
Nezir nas - 2 yıl Önce

Merhaba ben bu yontemle arkadasin telefonundaki tun verileri bilmeden sildim aceba o silinen verileri geri getire bilirmiyiz acil yardim lazim