Samsung Galaxy S için Darky’s ROM ve Ek Dosyaları Nasıl Yüklenir?

Samsung‘un Android işletim sistemli telefonlar serisi Galaxy’nin eski amiral gemisi olan Galaxy S I9000 için resmi yazılımsal destek sürüyor. Son olarak  yazımızda sizlerle paylaşıtığımız 2.3.5 versiyonlu Firmware, Samsung’un eski amiral gemisi için geliştirme çalışmalarını sürdürdüğünü gösteriyor.

Andronova

Resmi yazılımların yanı sıra cihazınıza herhangi bir üretici ya da geliştirici şirkete bağlı olmaksızın yazılım geliştirme çalışmaları yürüten takımların yayınladığı Custom ROM’ları da yükleyebilirsiniz. Yazımızda Samsung Galaxy S için yazılmış en stabil ve popüler Custom ROM olan Darky’s ROM‘un kurulumuyla ilgili en doğru bilgilere nereden ulaşabileceğinizi söyleyeceğiz.

Darky’s ROM; sadece Samsung Galaxy S I9000 ve Galaxy S II I9100 cihazları için geliştirilmekte olduğundan hem geliştirme çalışmaları hızlı sürüyor hem de ROM’un farklı versiyonları yayınlanabiliyor. Samsung Galaxy S için; DarkyROM JVS Base, Extreme Edition Golden Master, XXJVR Base, Resurrection Edition ve Extreme Edition gibi farklı özellikleri bünyesindet barındıran Darky’s ROM versiyonları yayınlanmış.

Galaxy S için yayınlanmış en güncel Firmware’den tutun da TouchWiz 3 veTouchWiz 4 kullanıcı arayüzüne sahip versiyonlar mevcuttur. Bu versiyonların tümünü detaylı anlatımla birlikte bir konuda toplayan ve devamlı güncel tutan abdullahmk takma adlı forum üyemize teşekkürler ediyoruz.

Videolu anlatımların da bulunduğu Android Turkiye Forumumuzdaki Galaxy S için Darky’s ROM rehberine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

forum.andronova.net/showthread.php?1073-ROM-DarkyROM-En-G%FCncel-S%FCr%FCmler-ve-Di%F0er-Faydal%FD-Dosyalar

Andronova