Samsung Galaxy S II, HTC Sensation ve Sensation XE için Yeni Ice Cream Sandwich Yazılımları İnternete Sızdı! (Video)

Android‘in yeni versiyonu Ice Cream Sandwich için güncelleme çalışmaları süratle devam ediyor. Mevcut akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için yazılımlar geliştirilirken bazı deneme sürümleri internete sızabiliyor. Daha önceki haberlerimizde sizinle bu sürümlerin bazılarını paylaşmıştık. Yeni deneme Firmware ve RUU dosyalarının çok daha stabil olduğu söyleniyor ve siz de isterseniz hemen şimdi yükleme yapabilirsiniz.

7 Ocak’ta RC TeamHTC Sensation ve Sensation XE için yeni RUU dosyalarını, 11 Ocak’ta ise; Sammobile (Samfirmware.com)Samsung Galaxy S II I9100 için Android 4.0.3 versiyonlu yeni deneme Firmware’ini internette yayınladı.

İnternete sızan yazılımların tamamen resmi olduğunu ve garanti konusunda bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtelim. Fakat yükleme sonrası cihazınızdaki kişisel verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu sebeple lütfen yükleme öncesi yedek alınız.

Son olarak eğer yükleme sonrası cihazınızın yazılımında bozulmalar meydana gelir, özellikleri düzgün çalışmazsa, Ayarlar/SD ve Telefon Hafızası menüsünden cihazınızı Fabrika ayarlarına çekin.

Samsung Galaxy S II’deki problemleriniz için; Cihazı kapatın, Ses yükseltme + Home + Güç butonlarıyla Recovery Moduna geçin. Wipe cache ve Wipe data seçeneklerini uygulayıp yükleme işlemlerini tekrarlayın. Eğer yazılımın Mesaj uygulamasında sorun yaşarsanız telefonun dilini İngilizce olarak değiştirin. Bu yazılımların deneme amaçlı paylaşıldığını unutmayın.