Telefonu Gmail ile yedekleme Android yedeği geri yükleme

Android telefonu Gmail ile yedekleme. Rehberi, kişileri, resimleri, fotoğrafları, videoları, Whatsapp, SMS mesajları tüm dosyaların yedeği nasıl alınır? Telefonda yedek alma programı uygulaması var mı?

Telefonu Gmail ile yedekleme Android yedeği geri yükleme
müşteri hizmetleri

Gmail ile Android yedekleme yöntemi nasıl yapılır? Telefondaki rehberi, kişileri, resimleri, fotoğrafları, videoları, SMS / Whatsapp mesajları tüm dosyaların yedeği nasıl alınır ve cep telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır?

Akıllı telefondan bilgilerinizi kaybetmemeniz için Android telefonda yedekleme, yedeği geri yükleme ve senkronizasyon nasıl yapılır, detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Günlük hayatımızın her alanında bizlerin en önemli yardımcıları haline gelen akıllı telefonlar ve diğer tüm akıllı cihazlar, kullanım alanları genişledikçe oldukça önemli haline gelen bilgi güvenliği sorununu beraberinde getirmekte ve bu da verileri güvenle yedekleme konusunda bazı adımlar atılmasını mecbur kılmaktadır.

Android telefonu Gmail ile yedekleme alınan yedeği geri yükleme

Özellikle Android telefonları yedekleme konusunda bir çok kişinin bilmediği, ancak yapılınca hayat kurtaran, bir diğer değişle sonradan pişman olunmaması için bilgileri yedekleme yöntemlerinin kullanılması bir gereklilik halini alıyor.

Aşağıda Android cep telefonunda ve tablette verilerin nasıl yedekleme yapılacağına yer verdik. Ama alternatif olarak veri yedekleme programı veya uygulamalarını deneyebilirsiniz. Veri yedekleme ile ilgili Google Play Store mağazasında yer alan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Telefonu Gmail ile yedekleme Android

Google, Android telefonları yedekleme için sunduğu kendi dahili senkronizasyon sistemi sayesinde, rehber, resimler, takvim, indirdiğiniz uygulamalar ve daha bir çok bilgiyi Google Gmail hesabınızla senkronize ederek korumanıza olanak sağlıyor. Bilmeyenler için bu önemli işlevin nasıl yapıldığını aşağıda anlatıyoruz.

Telefonu Gmail ile yedekleme Android yedeği geri yükleme

Telefonu Gmail ile yedekleme Android

Android telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır

Android telefonu Gmail ile yedekleme nasıl yapılır

Adım 1: Öncelikle telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin ve oradan Hesaplar bölümünü açın.

Adım 2: Hesaplar bölümünde, en altta yer alan Hesap Ekle butonuna tıklayarak bir Gmail hesabı ekleyin. Unutmayın bu hesap, tüm verilerinizin saklanacağı hesap olacağından, bunun şifresini kesinlikle unutmayın. 

Adım 3: Hesabınızı yönergeleri takip ederek ekledikten sonra, telefonun hangi verileri düzenli olarak senkronize edeceğini, yani yedeğini alacağı belirleyin.

Adım 4: Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi, Hesaplar bölümünde eklediğiniz, veya daha önce ekli olan hesaba tıklayarak, içerisinde hangi servislerin yedeğinin alınacağına dair sağ taraftaki butonları açıp kapatabilirsiniz.

Adım 5: Son olarak, cihazın genel yedeği için Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla menüsüne tıklayın ve burada Yedek hesabınızı ekleyin. Üstteki verilerimi yedekle ve otomatik geri yükle bölümünü de aktif etmeyi unutmayın.

Bu kadar. Android telefonları yedekleme işlemini tamamladınız. Artık verilerinizi kaybetmeyecek, ve ileride olabilecek problemlere karşı güvende olacaksınız.

Son görselde Android telefonu Gmail ile yedekleme otomatik geri yükleme seçeneğine ulaşacaksınız.

Android rehber yedekleme geri yükleme haberine de göz atmak ister misiniz? 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 18:28
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Metin Köse
Metin Köse - 12 ay Önce

Yedeklemedeki kişileri geri

Cem
Cem - 2 yıl Önce

Çok kullanışlı değil. Bence bilgisayar programlarına belli periyotlarla yedek alınması daha mantıklı. Çünkü bende verilerimi kaybettim. Yedekleri alana kadar tekrar senkronize ettiği için son verilerim yok olmuş görünüyor. Birkaç gün öncesinin verilerini alabilme gibi bir seçenek olsa daha kullanışlı olurdu.

Kurtar Karakuş
Kurtar Karakuş - 3 yıl Önce

Huawei cihazlarda Google yedeklerini geri yükleyemiyor muyuz. Kurulumda yeni cihaz, andorid telefon ve iphone seçeneği çıktı. Yedekler benim google üzerinde.

Poyraz
Poyraz - 3 yıl Önce

Benim telefon telefoncuda sıfırlandı fakat Gmail hesabım değiştirilmiş kendi gmailime giriyorum sonra cıkınca tekrardan değişen gmail hesabına giriyor ben kendi gmailimi verilerimi istiyorum nasıl yapabilirim ? bu değişen gmaili nasıl silip kendiminkini koyarım yardımcı olurmusunuz

Necla EMRE
Necla EMRE - 3 yıl Önce

cok mükemel fakat ben baska bir androit cihazda yedekleme yaptım.Fakat ćalındı yedeklediğim inca fotiğraf ve videolarim kayip nasıl geri yükleyr bilirim. teşekürler