Sony Xperia Arc & Xperia Arc S için Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich Nasıl Yüklenir?

Sony, 2011 yılı amiral gemi modelinin hızlandırılmış versiyonu Xperia Arc S için Ice Cream Sandwich güncellemesini dağıtmaya başladı. Orjinal Xperia Arc, bu güncellemeye resmi olarak en erken Mayıs sonunda kavuşabilecek. Fakat yükleme dosyalarının internette yayınlanması sayesinde Arc / Arc S kullanıcıları cihazlarını kendileri son sürüme yükseltebiliyor.

Andronova

Gingerbread sürümden daha hızlı olmasa da bazı kullanıcıların bildirdiği gibi herhangi bir kasılma, donma olmaksızın rahatça kullanabileceğiniz Ice Cream Sandwich, ilk olarak Xperia S’te gördüğümüz yeni Sony kullanıcı arayüzüyle geliyor, yalnız Xperia S’teki tüm ögeleri içermiyor.

4.1.A.0.562 yapı numarası ve 2.6.32 Kernel sürümünün eşlik ettiği yeni yazılımla cihazınızı açtığınızda karşınıza güncellemenin getirdiği yenilikler ve performans arttırmayla ilgili bilgiler geliyor.

2011 yılı cihazlarının hepsini güncelleyecek olan Sony, ICS’e geçişte kullanıcıların RAM ve ROM hafızaları konusunda sorun yaşamaması için bazı uygulamaları kapatmanız için öneride bulunuyor. Normal kullanımda 160MB boş RAM ve yaklaşık 300MB ROM hafızası kalıyor.

Sony’nin daha önce yayınladığı dökümanlarda RAM’in rahatlatılması için arkaplanda çalışan bazı programların duraklatılması ya da tamamiyle kapatılması gibi işlemlerin yapılabileceğini görmüştük.

Uygulama yüklemek için kullanılabilir hafıza konusunda ise, Root erişimi sağlamadan dahi SD karta taşıma gerçekleştirebilirsiniz. Şimdilik sadece ağır kullanımda RAM’in yetersiz olabileceğini düşünüyoruz. Bunu yazılım geliştiricileri sadeleştirdikleri Custom ROM‘larla kökten çözeceklerdir.

Birçok Ice Cream Sandwich özelliğiyle donatılan Xperia Arc / Arc S’in yeni yazılımından görüntülere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yazılım yükleme detayları ve gerekli dosyaları aşağıdaki bağlantıdadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN: [ROM] Sony Xperia Arc / Arc S için Android 4.0.3 Nasıl Yüklenir?

Andronova