Yeni Galaxy S5 S6 Modellerinde internet Ayarları

Samsung Galaxy S5 internet ayarları nasıl yapılır? Samsung Galaxy S6 internet ayarları nasıl yapılır? Android internet ayarları Galaxy S5 S6 internet ayarları Turkcell, Vodafone Türk Telekom (Avea).

Bilindiği gibi akıllı telefon almadaki en büyük etkenler arasında mesaj göndermek, arama yapmak, birçok renk kapasitesiyle renkli ve canlı resimler, videolar çekmek, görüntülemek dışında; hızlı ve sorunsuz bir şekilde internete bağlanmak ve bu şekilde istediğimiz işlemlere, uygulamalara kolayca ulaşabilmektir. Yani, sırf bu yüzden internete hızlı bağlanabilen akıllı telefonlar fiyat bakımından pahalı olabilir, performansına bakılmadan satın alınabilir. Günümüzde operatörler bu amaçla hizmet vermek ve rekabete dahil olmak için, faturalı ya da faturasız ayırt etmeksizin kişilere internet paketleri sunmaktadır.

Samsung firması bu alanda birçok tasarım ve kasa denemelerine giderek karşımıza çıkmıştır. İlk olarak Galaxy A serisiyle bu alana atılmış, S serisiyle devam etmiş ve son olarak yeni Galaxy J serisiyle piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Genel olarak dediğimiz gibi akıllı telefon ya da tabletlerin tercih edilmesinin sebebi, hızlıca internete bağlanabilmesidir. İnternete bağlanmayla, internet üzerinde çeşitli oyunlar oynanabilir, internet üzerinden araştırmalar yapılabilir, sınırlandırılmamış şekilde uygulamalar indirilebilir ve sosyal medya hesaplarına bağlanarak iletişim olanakları genişletilebilmektedir. Tabi ki internet özelliklerinden faydalanabilmek için, her telefonda bulunması gereken internet ayarları, doğru bir şekilde ayarlanmalı eğer ayarlanamama sorunu varsa, operatörünüzden gerekli yardımı almanız gerekmektedir. Peki, Samsung’ un yeni çıkardığı Galaxy modellerinde internet ayarları nasıl olmalıdır, onu görelim.

Cihazların internet ayarları ilk olarak Gsm operatörüne göre değişmektedir. Yani yapacağınız APN (Erişim noktası ayarları) ayarları Gsm operatörüne göre ayarlanmaktadır.

Galaxy S5 S6 internet ayarları

galaxy s6 s5 internet ayarları nasıl yapılır,galaxy s6 internet ayarları turkcell avea vodafone,android internet ayarları

galaxy s6 internet ayarları turkcell avea vodafone

Galaxy S5 S6 internet ayarları

Samsung Galaxy J7, Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 7580 ile piyasa sürülen, 1.5 GB RAM ve 16 GB dâhili depolamaya sahip, arkada 13 MP ve önde 5 MP flaşlı kamerasıyla dikkat çeken bir üründür. İnternet ayarları için; telefonunuzun Ayarlar bölümünden, Kablosuz İnternet ve Ağ ayarlarına, daha sonra Mobil ağlar kısmına giriş yapıp, Erişim Noktası Adlarından size ait olan GSM operatörünü (Turkcell, Avea ya da Vodafone) seçiyorsunuz ve Yeni APN olarak interneti seçerek, internet ayarlarınızı tamamlıyorsunuz.

Samsung Galaxy J5 ve Samsung Galaxy J3 gibi yeni Galaxy serileri içinde, yukarıdaki sıralamayı takip ederek internet ayarlarınızı yapılandırabilir, sonrasında istediğiniz gibi internet bağlantılarından yararlanabilirsiniz.  Android internet ayarları Avea Vodafone Turkcell yazımızı inceleyebilirsiniz.