Android telefonda birden fazla e-posta kullanma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android telefonlarda birden fazla Gmail hesabının nasıl kurulacağı ve Gmail – Hotmail hesaplarının birlikte nasıl kullanılabileceğini bu haberimizde anlatacağız.

Teknoloji destek

Android telefonlar en çok kullanılan email adresi genellikle gmaildir. Çünkü android işletim sistemini geliştiren google bu sisteme ait market uygulamasına giriş için gmail hesabı istemektedir. Bundan dolayı bu telefonlarda gmail uygulaması yoğun olarak kullanılmaktadır. Peki bu telefonlara bir birden fazla gmail hesabı kurabilir miyiz? Bu sorunuza olumlu cevap verebiliriz. Ayrıca sadece gmail değil farklı servislere ait e-posta hesaplarınızıda birlikte bu telefonda kullanabilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını ayrı olarak aşağıdaki başlığımız altında sizlere anlatmaya çalışacağız.

Android telefonda birden fazla e-posta kullanma

İlk olarak aynı anda iki gmail hesabının nasıl kurulacağını sizlere anlatmaya çalışalım. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz iki işlem farklı bölümlerden yapılabilmektedir. Gmail hesabını telefon üzerinden ekleyebildiğimiz gibi farklı e-posta adresini ise bir uygulama ile ekleyebilmeketeyiz.

 • İlk önce ikinci gmail hesabınız www.gmail.com adresine girerek oluşturunuz.
 • Bu işlemden sonra telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar bölümü aşağıdaki resimde göründüğü gibi çark şeklindedir.

Android telefonda birden fazla e-posta kullanma

 • Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise Hesaplar bölümüne giriş yapınız. Hesaplar kısmı yine aşağıdaki resim bulunmaktadır.

Android birden fazla hotmail kullanma

 • Bu adımdan sonra ise Hesap Ekle seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından karşınıza gelen ekrandan Google seçeneğine tıklayınız. Bu işlemden sonra karşınıza ekleyeceğiniz hesap bilgileri ekranı gelecektir. Kullanıcı adı ve şifresini girdiğinizde ikinci gmail e-posta adresi telefonunuza yüklenecektir.

Android telefonda gmail hotmail beraber kullanma

Eğer farklı bir e-posta servsine ait e-posta adresi kurmak isterseniz gmail uygulamasını kullanabilirsiniz. Gmail uygulaması varsayılan uygulama olarak telefonunuzda bulunmaktadır. Eğer bulunmuyorsa google play storeden kurunuz. Ardından aşağıdaki adımları uygulayarak e-posta kurulumunu yapınız.,

 • Gmail uygulamasını açınız
 • Sol üst köşsede bulunan yatay çizgilere tıklayınız.
 • Kullanıcı adınızın yanında bulunna aşağı doğru ok simgesine tıklayınız.
 • Ardından karşınıza gelen ekrandan hesap ekle yazısına tıklayınız.
 • bu aşamada eklemek istediğiniz hesap türünü seçiniz. Eğer Office 365 kullanıyorsanız Exchange ve Office 365‘i veya Outlook üzerinden kontrol sağlıyorsanız Outlook, Hotmail ve Live‘ı seçeneğini seçiniz.
 • Eğer bunlardan farklı bir e-posta servisi kulalnıyorsanız Diğer seçeneğini seçiniz.
 • Bu aşamadan sonra karşınız gelen bilgileri girerek kurulumunuzu tamalayınız.


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 11:29

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir