Android telefonda counterclank virüsü nedir

media 1170

Android işletim sistemlerinde yüklü bulunan counterclank virüsünü nasıl temizleriz ? Android counterclank virüsü hangi zararları sisteme vermektedir ?

Andronova

Android telefonların çok yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte virüs uygulamalarıda yaygın bir şekilde piyasada bulunmaktadır. Bir çok farklı isimde virüsler piyasada yer almaktadır. Symantec firması bu virüs uygulamalarının isimlerini yayınlamaktadır. Symantec virüs uygulamalarına karşı ortaya çıkardığı etkili antivirüs yazılımları ile bilinen bir firmadır. 

Symantec firması yaptığı son açıklama ile android market üzerinden uygulama paylaşan 3 geliştiriciye ait 13 uygulamada Counterclank isimli virüs uygulamasının bulunduğunu bildirdi. Peki bu counterclank virüs uygulaması ne gibi zararlar vermektedir?

Bu yazılım telefonunuzda sizden habersiz reklam uygulamaları yayınladığı gibi, telefonunuzda yer alan kişisel bilgilerinizi veya banka hesap bilgilerinizi sizden habersiz çalmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz 13 adet uygulamayı bir aydan fazla sürede 5 milyon kez telefonlara indrildiği görünmektedir. Fakat bu zararlı yazılım daha yeni tesbit edilmesinden dolayı şu ana kadar bir çok telefona bulaştı. Android işletim sistemlerine yönelik yayılan virüsler içerisnde en çok yayılan virüstür diyebiliriz.

Android counterclank virüsü nedir

Android telefonlarda counterclank virüsü nedir

Virüs uygulamasının telefonda yer aldığını anlamakiçin akıllı telefonunuzun ekranına bakınız. Ekranda telefon rehberinizden herhangi birine ait numaraya arama ikonu koymaktadır. Bu simgeye tıkladığınızda ise karşınıza google arama motoruna benzeyen bir sayfa açılmaktadır.

Peki bu zaralı virüs uygulamasını dağıtan uygulamaların isimleri nelerdir? Genellikle oyun bölümünde yer alan ve  iApps7, Ogre Games ve redmicapps isimleri bulunan bir virüslü uygulamadır. 13 tanesinde ismini yayınlarsak; Counter Elite Force,Counter Strike Ground Force,CounterStrike Hit Enemy,Heart Live Wallpaper,Hit Counter Terrorist,Stripper Touch girl,Balloon GameDeal & Be Millionaire,Wild ManPretty women lingerie puzzle,Sexy Girls Photo Game,Sexy Girls Puzzle,Sexy Women Puzzle şeklindedir.


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 12:01

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın