Android telefonda en iyi yedekleme uygulamaları

Andronova
2 Minimum Okuma

Android telefonlarda var olan bilgileri verileri en kolay nasıl yedekleyebiliriz? Android telefonlarda kullanabileceğimiz en iyi yedekleme uygulamaları yazımızda…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android, efsane işletim sistemi diyebiliriz. efsane olmasının sebebi ise bizce özgür bir platform olmasıdır. Linux tabanlı bu işletim sisteminde bir  çok uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz. İşte o uygulamalardan birisi olan yedekleme uygulamalarının  neler olduğu ve nasıl kullanıldığını bu haberimizde yayınlayacağız.

Android telefon kullanıcıları telefonlarının başına herhangi bir sorun gelmeden içerisinde var olan bilgileri yedeklemek isterler. Bu istek aslında her telefon kullanıcısında vardır. Çünkü bazılarımız için telefonda çok sevdiğimiz kişilere ait resimler videolar veya kişisel çok önemli verilerimiz telefonlarımızda yer alabilmektedir. Bundan dolayı telefonlarımızın başına herhangi bir sorun gelmeden verilerinizin yedeğini almanız önemlidir. İşte bu yedek alma işlemini telefonlarınıza kurabileceğiniz uygulamalar ile yapabilirsiniz. Burada yedekleme uygulamaları içerisinde en çok kullanılan ve en çok beğenilenleri yayınlayacağız.

En iyi yedekleme uygulaması

Android telefonda en iyi yedekleme uygulamaları

Android telefonda en iyi yedekleme uygulamaları

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

App Backup Restore – Transfer

Yedekleme uygulamaların ilki App Backup Restore uygulamasıdır. Bu uygulama aslında kullanımı çok kolay bir uygulamadır. Yukarıda bu uygulamanın kullanım ekranını sizlere sunduk o yüzden nasıl kullanılacağını anlatmayacağız. Bu uygulamayı google play storeden indirerek kullanabilirsiniz. Uygulama Micro Sd karttan tutun bulut sistemi depolamaya varıncaya kadar bir çok farklı yedekleme yöntemi bulunmaktadır.

Android en iyi yedekleme uygulaması

Backup Your Mobile

İkinci sırada Backup Your Mobile uygulaması bulunmaktadır. Ekranda göründüğü gibi yukarıdaki uygulama gibi renkli bir uygulama değildir. Bu uygulama açıkçası çok basit bir o kadar kullanımı kolay bir uygulamadır. Backup Your Mobile uygulamasını sadelik arayan kullanıcılar tercih edebilirler. Tabiki sade ve basit olduğunu söylediğimiz bu uygulama yedekleme konusunda rakiplerinin önünde yer aldığını söyleyebiliriz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android yedekleme uygulaması

CM Backup

Android yedekleme uygulamalar içerisinde en sonuncu sizlere paylaşacağımız uygulama CM Backup uygulamasıdır. bu uygulama aslında yapmış olduğu görev bakımından buradaki en iyi uygulama diyebiliriz. Çünkü kullanıcılar tarafından test edilmiş ve olumlu yorumlar alan google play storede beğenilen uygulamalardandır. Kalitesi ve kullanışlılığı bizzat kullanıcılar tarafından uygulamıştır. Fakat bu uygulamada bir detay bulunmaktadır. Bu detayda uygulama telefonda yer alan uygulamaları yedeklememektedir. Yalnızca rehber, arama kaydı, mesajlar, takvim bilgileri ve alarmlar seçeneklerini yedeklemektedir.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 10:03

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir