Android telefonda Gmail şifremi unuttum

media 1681

Android telefonda Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım? Öncelikle hem PC' den hem uygulamasından sıfırlama işlemini başlatınız.

teknik destek

Gmail şifre sıfırlama için hangi adımlarda bulunması gerektiğini anlatan yazımızla telefonlarda tabletlerde desen kilidini kırmak için hard reset nasıl yapılır kapsamlı şekilde anlattık.

Bu yöntemin olumsuz taraflarından;

  • İşlem yarıda bırakılırsa, telefon şarjı biterse ve yanlış bir müdahale yapılırsa telefon açılmayacak
  • Buradaki işlemde verilerin tamamı silinecek
  • İşlem tamamlanmadıysa resetleme görülebilecek
  • Imei atılmış cihazın imesi eski hale gelecek

Bu hususlara dikkat edelim. Açılmayan veya yeniden başlayan telefonun tekrardan hard resetleme işleminden geçmesi gerekiyor.

Android şifremi unuttum çözümü nedir? 

Android telefonda ve Android tablette açılış ekran desen kilidinin şifresini mi unuttunuz? Gmail ile giriş yapmanızı mı istiyor? Gmail şifrenizi de mi unuttunuz ve telefonda internet bağlantısı yok mu? O zaman ya hard reset adımlarını uygulayacaksınız ya da şifre kırma programlarını deneyeceksiniz.

Desen kilidi sorunları için önerdiğimiz yazılarımızla yardım alabilirsiniz. Konuyla alakalı Android ekran desen kilidi nasıl açılır yazımızda faydalı olabilir.

Cep telefonunuzda internet bağlantınız varsa Gmail ile desen kilidini kaldırabilirsiniz. Eğer Gmail şifrenizi hatırlamıyorsanız gmail.com sayfası üzerinden şifre sıfırlama adımlarını deneyiniz.

Uyarı: Desen kilidini açmak için yapacağınız hard reset işlemi ile cihaz içerisinde bulunan tüm bilgiler silinecektir. Bazı cihazlarda hard reset adımlarının olması için şarj seviyesinin %50 olması önerilir. Ama şarj seviyesi çok azken de hard reset işlemi yapılmaktadır.

Gmail şifremi unuttum hard reset nasıl yapılır

Şifre sıfırlama adımlarında alternatif güvenlik seçenekleri analiz edilmesi gerekiyor. Hesap çalındı gibi bir başvuru işlemide ön görülebilir.

Telefon açıksa kapatınız. Ses açma + Menü ve Güç tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutunuz. Ekrana Android logosu geldiyse tuşlardan elinizi çekiniz. Wipe data / factory reset yazısına ses kısma tuşu ile gelip Güç tuşuna basıp çekiniz. Hard reset işleminin gerçekleşmesi için ekrana gelen Yes seçeneğine gelip Güç tuluna basınız. Hard reset işlemi tamam. Şimdi cihazı yeniden başlatmak için Reboot system now seçeneğine gelip Güç tuşuna basınız.

Android telefonda Gmail şifremi unuttum

Android tablette fabrika ayarlarına döndürmek: Ayarlar / Yedekle ve Sıfırla / Fabrika Ayarlarına veya Verilerini Sıfırla / Tableti sıfırla veya sıfırla.


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 23:02

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın